Ana Sayfa
30 Mart 2020 ( 133 izlenme )

ABD 'Durum Ağır'

New York Valisi Andrew Cuomo, düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1000'i geçti ve toplam vaka sayısı 66 bin 497'ye ulaştı.

‘EYALETLERDEN YARDIM TALEBİ’
Virüs nedeniyle New York'ta 1218 kişinin öldüğünü aktaran Cuomo, 9 bin 517 kişinin hastanede tedavi gördüğünü, 2 bin 352 hastanın ise yoğun bakımda olduğunu söyledi. New York'taki hemşirelerin her gün 12 saat çalıştığına dikkati çeken Cuomo, ABD'de virüsün az etkilediği eyaletlerdeki sağlık çalışanlarını yardım için New York'a çağırdı.

Cuomo, "New York valisi olarak tüm ülkedeki sağlık çalışanlarının yardıma gelmesini istiyorum. Eyaletlerinizde kriz yoksa lütfen New York'a yardıma gelin, biz de size yardım edeceğiz" dedi.

ABD’DE DURUM AĞIRLAŞIYOR
Öte yanda Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, yeni tip koronavirüs nedeniyle hastaneye yatırılan hastaların 4 gün içinde iki katına çıkacağını ve bu süre zarfında yoğun bakıma alınan hastaların da üç katına çıkacağını belirtti.

‘1.421 YENİ VAKA’
Newsom, eyalette Covid-19 nedeniyle hastaneye yatırılanların 4 gün içinde neredeyse iki katına çıkacağını öne sürerek, yoğun bakıma alınan hastaların da üç katına çıkacağını kaydetti. Açıklamasında bugün itibarıyla Covid-19 nedeniyle 1.421 kişi hastaneye kaldırıldığını söyleyen Newsom, 4 gün önce bu sayının 746 olduğu bilgisini verdi. Aynı sürede yoğun bakıma alınan hasta sayısı 200'den 597'ye yükseldi ve eyalette 5.763 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.

EMEKLİ SAĞLIK PERSONELLERİ VE TIP ÖĞRENCİLERİNİ GÖREVE ÇAĞIRDI
Hastane ve yoğun bakım hizmetlerine duyulan ihtiyaçtaki bu hızlı artış ise Vali Newsom'un, emekli doktorlar ve hemşireleri, bunların yanı sıra tıp öğrencilerini de hastane ve kliniklerde göreve çağırmasına neden oldu. Ayrıca bu çağrıyı duyurmak adına bir web sitesi oluşturuldu. Vali, konuya ilişkin açıklamasında "Hemşirelik okulu öğrencisi, tıp fakültesi öğrencisiyseniz; son birkaç yıl içinde emekli olduysanız size ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ