Ana Sayfa
13 Mart 2018 ( 13691 görüntülenme )

ABD "VURURUZ" Dedi... YANIT ÇOK AĞIR!..

LAVROV: “ABD, SURİYE'Yİ BOMBALARSA EN AĞIR SONUÇLARLA KARŞILAŞIR”

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Suriye'yi bombalaması halinde Washington'un en ağır sonuçlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

ABD'nin BM Büyükelçisi Nikki Haley'nin, kimyasal silah saldırısı düzenlemesi halinde Washington'ın Şam'a karşı saldırı düzenleyebileceği tehdidinde bulunmasına tepki gösteren Lavrov;

“SONUÇLARI AĞIR OLUR”


"Eğer böyle bir saldırı olursa, en ağır sonuçlarla karşı karşıya kalınır. Haley'nin, BM Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) mikrofonlara sorumsuzca konuşmakla, Rus ve ABD askerlerinin iletişim kanallarına sahip olmasının farklı şeyler olduğunu anlaması gerekir. Kaldı ki, bu kanallar üzerinden nelerin yapılabilip yapılamayacağı net biçimde söylendi" dedi.

'YENİ TASARI TERÖRİSTLERE DOKUNULMAZLIK GETİRİYOR'


Lavrov, ABD'nin sunacağı yeni tasarının teröristler için dokunulmazlık sağlayacağının altını çizdi.

'ABD, İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİ YOLUNA FİİLEN GİRDİ'

Diğer taraftan Lavrov, ABD'yi Suriye'de iktidar değişikliği ve ülkeyi bölme yoluna fiilen girmekle suçladı. Lavrov'a göre Doğu Guta'da Washigton'ın tutarlı biçimde yalanladığı B planının uygulanması söz konusu olabilir.

'DOĞU GUTA'DAKİ MİLİTANLARA SOLUK ALMA İMKANI SUNULMAYACAK'

Lavrov, Doğu Guta'daki militanlar için soluk alma imkanı sunulmayacağını da söyledi. Bu hususun 2401 sayılı kararda öngörülmediğine dikkat çeken Lavrov, taraflara teröristlere karşı ateşkes yapma çağrısı bulunmadığının altını çizdi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ