1699 izlenme 13 Ekim 2019
Erdoğan: "Ulan beni de Kılıçdaroğlu gibi konuşturdunuz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 40 ildeki belediye başkan adaylarını açıklarken salondakileri güldüren bir an yaşandı. Erdoğan, Kırıkkale adayı Mehmet Saygılı'yı çağırırken, 'Mehmet, Mehmet, Mehmet... Ulan beni de Kılıçdaroğlu gibi konuşturdunuz' dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi kürsüye çağırırken, 'Gel bakalım Muharrem' diye seslenmişti.

14 BÜYÜKŞEHİR, 26 İL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Alkışlar arasında kürsüye gelen Erdoğan sözlerine "Sayın Bahçeli'ye cumhur ittifakına bağlılığı için teşekkür ederim" diye başladı. AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AKP Belediye Başkanı Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda partisinin 14 büyükşehir, 26 il belediye başkan adayını açıkladı. İşte o isimler:

Kırklareli Burak Süzülmüş / Kilis – Mehmet Abdi Bulut (Eski Kilis Belediye Başkanı)/ Kocaeli – Tahir Büyükakın (Bilecik Valisi)/ Malatya – Sehalattin Gürkan (Battalgazi Belediye Başkanı)/ Nevşehir – Rasim Arı (Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Daire Başkanı)/ Niğde – Emrah Özdemir (AKP Niğde eski il başkanı)/ Ordu – Hilmi Güler (Eski Bakan)/ Rize –Rahmi Metin (Rize eski İl Genel Meclis Başkanı)/ Samsun – Mustafa Demir (Eski Bakan)/ Sinop – Ali Çöpçü (AKP Sinop İl Başkanı)/ Şanlıurfa – Zeynel Abidil Beyazgül (AKP eski il başkanı)/ Şırnak – Mehmet Yarka (İş adamı)/ Tekirdağ – Mestan Özcan (Ziraat mühendisi).

Adıyaman – Süleyman Kılıç (Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi bölümü)/ Amasya – Cafer Özdemir (Mevcut Amasya Belediye Başkanı / Antalya – Menderes Türel (Mevcut Antalya Belediye Başkanı)/ Ardahan – Yunus Baydar (eski Ardahan İl Başkanı)/ Artvin – Mehmet Kocatepe (Mevcut Artvin Belediye Başkanı/ Bartın – Yusuf Ziya Aldatmaz (AKP Bartın Merkez İlçe Başkanı)/ Batman – Murat Güneştekin (AKP Batman eski İl Başkanı)

Bayburt– Fatih Yumak (AKP il başkanı)/ Bitlis – Nesrullah Tanğlay (AKP Bitlis il başkanı)/ Bolu– Fatih Metin (Ticaret Bakan Yardımcısı)/ Burdur – Deniz Kurt (Eski AKP Burdur Teşkilat Başkanı)/ Bursa – Alinur Aktaş (Mevcut Bursa Belediye Başkanı) Denizli – Osman Zolan (Mevcut Denizli Belediye Başkanı)/ Diyarbakır – Cumali Atila (Mevcut Belediye Başkanı/Kayyım)7 Düzce -Faruk Özlü (Eski bakan)7 Elazığ – Şahin Şerefoğulları (İş adamı)/ Erzurum – Mehmet Sekmen (Mevcut Erzurum Belediye Başkanı)/ Gaziantep – Fatma Şahin (Mevcut Gaziantep Belediye Başkanı)/ Giresun – Aytekin Şenlikoğlu (AKP Giresun İl Başkanı)/ Gümüşhane – Ercan Çimen (Mevcut Gümüşhane Belediye Başkanı)

‘BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR’

“Sözlerimin hemen başında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye cumhur ittifakına olan bağlılığını bugün bir kez daha beyan ettiği için bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz de AK Parti olarak ülkemizin ve milletimizin beka mücadelesinin en önemli dayanak noktalarından biri olarak gördüğümüz cumhur ittifakına bağlılığımızı buradan tekrar beyan ediyoruz. Sayın Bahçeli’ye önümüzdeki seçimlerde, İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday çıkarmayarak AK Parti’yi destekleme kararı için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum”.

'ZİLLET İTTİFAKI KARŞISINDAYIZ’

“Türkiye, cumhur ittifakından aldığı güç ile çok daha zorlu ve büyük mücadelelerden başarıyla çıkacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hedeflerine ulaşma gücü artan Türkiye inşallah 2023’e bu heyecanla ulaşacaktır. Özellikle 31 Mart seçimlerinin gerçekten cumhur ittifakı karşısında yer alarak, sayın Bahçeli’nin ifadesiyle zillet ittifakı karşısında yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum”.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ