2446 izlenme 16 Haziran 2018
Tüm engellemelere rağmen seçim çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu kapsamda il ziyaretlerine devam ediyor.

Bayramın ilk gününü söz verdiği üzere Ahlat'ta karşılayan Akşener, bayramın ikinci günü Karabük'te vatandaşlarla bir araya geldi. Miting alanına seçim otobüsüyle vatandaşları selamlayarak gelen Akşener'i, Karabüklüler büyük bir coşku ile karşıladı. 

Sık sık "Cumhurbaşkanı Akşener" sloganlarının atıldığı alanda açılan pankart ve dövizler renkli görüntüler ortaya çıkardı.Vatandaşların bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Akşener'in açıklamalarından önce çıkanlar şöyle:

“ARTIK TAMAM”

"Bugünümüzün yarınımızın emaneti gençler bu bayram günü bu meydanları şereflendirdiniz. Allah razı olsun hakkınızı bana helal edin.24’ünde bir seçim var ne bayram biliyoruz ne Pazar. Mecburen vatandaşlarımıza ulaşmak üzere meydan meydan geziyoruz. Çünkü bu seçimde ilk defa hem milletvekili hem Cumhurbaşkanı seçeceksiniz. Bu ucube sisteme ya evet diyeceksiniz ya da tamam diyeceksiniz”.

“16 YILDIR YAPMAMIŞLAR…”

"Mehmet Şimşek bir açıklama yaptı. 16 yıldır yapmamışlar. Seçimi kazandıktan sonra israfı ve yolsuzluğu engelleyeceklermiş. OHAL’i kaldıracaklarmış, ekonomi düzelecekmiş. Gördük ki Türkiye’nin en önemli derdi genç işsizlik. Yüzde 11 dünyada çok büyük bir rakam. Biz kazandığımız takdirde diyoruz ki biz israfı kaldırıp işsizliği çözeceğiz. 

Bu nasıl yapacağız her yıl 50 milyar dolarlık sanayi yatırımı yapacağız. Hem tarımda hem sanayide üretimi öne koyacağız. Bizi ciddiye alıyorlar kimseye kaynak sorulmazken bana soruluyor. Ben de bunları tıkır tıkır anlatıyorum. Söylediklerimiz yapılabilir projelerdir. Devletin görevi gençlerine iş vermektir. Eğer veremiyorsak iş buluncaya kadar her bir gence vatandaşlık maaşı bağlayacağız.”

"453 MİLYAR DOLAR BORÇ VAR”

“Türkiye’nin kaynağı çok 453 milyar dolar borç alındı. 70 milyar dolar Cumhuriyetin değerleri satıldı. 16 yılda 2 trilyon dolar vergi toplandı. Peki bu paradan Karabük’ün payına ne düştü. Gençlerimiz neden işsiz.Polis memuru kızlarımız oğullarımız var aramızda bizi koruyan. Ben 6 aydır ek göstergelerini konuşuyorum. An itibariyle tüm partiler aynı meseleyi konuşuyor. Biz bunların hesabını yaparak konuşmaya başladık.”

“MEMLEKETİ İTHALATA MAHKUM ETMEK İHANETTİR”

“Dünyanın geleceği yarının iki savaşı var biri gıda diğeri su. Kendine yeten bir ülkeyi bu hale, ithalata mahkum hale getirmek bu ülkeye ihanettir. Biz 5 sene sonra bu ülkeyi kendine yeter daha sonra da ihracat yapar bir ülke haline getireceğiz. Allah bunu bize nasip edecek inşallah."

Konuşmasının ardından milletvekili adaylarını sahneye davet eden Akşener, “Arkadaşlarıma oy istiyorum, sonra kendimi de size emanet ediyorum” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ