İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretine tepki gösterdi. Akşener " Washington’a milletin bekası için mi şahsi bekan için mi gittin kardeşim? Hiçbir şey alamamışken, milletin hakkını savunamamışken neden bu kadar mutlusun?" dedi.

‘ŞAHSİ BEKANI MI HALLETTİN’

Erdoğan'ın ABD ziyaretinde Türk milletinin kazanımı olabilecek hiçbir şeyle dönmediğine dikkat çeken Akşener, "Sayın Erdoğan neden bu kadar mutlu döndü. Washington’a milletin bekası için mi şahsi bekan için mi gittin kardeşim? Hiçbir şey alamamışken, milletin hakkını savunamamışken neden bu kadar mutlusun?" şeklinde konuştu. Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

"Genç Türk devletinin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 36. Yaş günü kutlu, varlığı daim olsun. Mücahit Rauf Denktaş’a selam olsun. Kıbrıs davasının tüm şehitlerinin ruhu şad, mekanı cennet olsun."

‘ABD’YE GİTTİN DE NEYİ HALLETTİN’

“Sayın Erdoğan F-35 ve S-400 krizlerini aşmaya gitti. Aşabildi mi? Hayır. Suriye’de verilen sözlerin tutulması için gitti. Tatmin edici bir şey alabildi mi? Hayır alamadı. Sayın Erdoğan neden bu kadar mutlu döndü. Washington’a milletin bekası için mi şahsi bekan için mi gittin kardeşim? Hiçbir şey alamamışken, milletin hakkını savunamamışken neden bu kadar mutlusun?"

‘HADDİNİ BİL CAHİL ADAM’

"ABD’de bunlar olurken içeride saçmalayan AKP kadrolarının cüretine bakın, AKP’li bir belediye başkanı Trabzonlu bir kardeşimize “Sizi biz Müslüman yaptık” dedi. Nedir bu Trabzon ile alıp veremediğini? 31 Mart’a giderken Ekrem İmamoğlu’na Pontus benzetmesi yapmaktan utanmadınız. Sultan Süleyman’ın doğduğu topraklardan bahsediyorsun. Haddini bil cahil adam! Tarihine ve milletine yabancılaşmış bir kadrodan millete fayda gelmez.”

‘BU YAPILANLAR ADALET DEĞİL’
“Giresun’da Eynesil’de aramızdan koparılan Rabia Naz yavrumuzu biliyorsunuz. Anası, babası adalet arıyor. Ama adalet arayanlar her zaman azar işitiyor. İfade verenler ifade değiştiriyor. Bir baba, bir anne adalet yolunu şaşırdıkça isyan ediyor. Ama duyan yok. Analar, babalar konuşacak, sizde başınızı eğip düşüneceksiniz. 1,5 yılda bir arpa boyu yol alınmadı. Adalet oyuncak değildir. Geciken adalet, adalet değildir."

‘’İYİ PARTİ ADALETİ SAĞLAYACAK’

"Gerçekleri yüzlerine çarpınca ‘Siz daha iyisini mi yapacaksınız?’ diyorlar. Tabi ki daha iyisini yapacağız. İYİ Parti iktidarında adalet gecikmeyecek. İYİ Parti iktidarında hiçbir bakan çıkıp da milletini tehdit edemeyecek. İYİ Parti iktidarında hazine 5 müteahhide peşkeş çekilmeyecek. Önce emekliliği Saray’a takılan kardeşlerimizin sorunları çözülecek. Önce iş arayan milyonları sorunu çözülecek. Tabi ki daha iyisi olacak. Siz geçmişle kavga edip durursunuz, biz gelecek için yarışırız. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.sarizeybektv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ