Ana Sayfa
19 Ekim 2018 ( 12675 görüntülenme )

Akşener sert çıktı!.. 'TEK SORUDA NAKAVT'

Danıştay 8. Dairesi Türk Eğitim-Sen’in açtığı dav sonrası okullarda okunmadı kaldırılan ‘Andımız’ın yeniden okutulmasına karar verdi.

GÜL:’DANIŞTAY GÖREV HUDUDUNU AŞTI’

Kararın ardından bir açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Adeta idarenin yerine geçerek işlem tesis eden Danıştay 8. Dairesi'nin öğrenci andına ilişkin kararı, maalesef anayasal ölçütleri karşılamaktan uzak kalmıştır.” ifadesini kullandı.

AKŞENER: NEDEN RAHATSIZ OLDUNUZ’

Danıştay'ın okullarda “Andımız Yeniden okutulsun” kararına gelen itirazları eleştiren İYİ Parti lideri Meral Akşener "Başta Sayın Bakan olmak üzere Andımız ile ilgili Danıştay kararına çemkirenler, Türk olmaktan mı, doğru olmaktan mı rahatsız oluyorlar?" dedi

BOZDAĞ: ‘DANIŞTAY ANAYASAYI ÇİĞNEDİ’

Kararla ilgili bir açıklamada Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı ve Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ’dan geldi. Bozdağ, “Danıştay anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir” dedi. Twitter hesabından açıklama yapan Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye, hukuk devletidir. Öğrenci andı kararı ile Danıştay 8. Dairesi; hukuka uygunluk denetiminin sınırlarını aşmış, kendisini yürütmenin yerine koymuş, yürütmenin takdir hakkını yok saymış dahası yürütmenin takdir yetkisini bizzat kullanmıştır. Kısaca; anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir.”

KONCUK: ‘GÖRELİM BAKALIM KİM NE KADAR YERLİ VE MİLLİ’

İYİ Partili İsmail Koncuk yaptığıu açıklamada, “Genel Başkanlığım döneminde Türk Eğitim Sen olarak açtığımız davayı kazandık. O süreçte eski meclis önünde eylem yaptık. Danıştay ANDIMIZIN okullarda okunması gerektiğine karar verdi. Hak yerini buldu. Türkiye eğer bir Hukuk Devletiyse bu kararı uygulamak zorundadır. Şimdi görelim, kim ne kadar yerli, ne kadar milli?” dedi.

AKŞENER: ‘TÜRK OLMAKTAN MI DOĞRU OLMAKTAN MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

Bozdağ ve Gül’ün açıklamalarına twitter hesabından yanıt veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Başta Sayın Bakan olmak üzere Andımız ile ilgili Danıştay kararına çemkirenler, Türk olmaktan mı, doğru olmaktan mı rahatsız oluyorlar?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ