Cumhurbaşkanlığı İetişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden'ın sözleri sonrası Atatürkçüleri Erdoğan'ın liderliği altında "kenetlenmeye" çağırdı.

ALTUN’DAN ÇAĞRI
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi, KADEM Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Fatmanur Altun, ABD Başkan adayı Joe Biden'ın 2019 Aralık'ında verdiği bir röportajda yer alan Türkiye ve Erdoğan ile ilgili açıklamaları üzerine bir çağrı yaptı.

ALTUN: ‘GERÇEK ATATÜRKÇÜLER, ERDOĞAN ETRAFINDA TOPLANIN’
Biden'in sözlerini içeren görüntülerin AKP'ye yakın medya ve sosyal medya hesapları tarafından dolaşıma sokulmasının ardından muhalefetten Biden'a art arda tepkiler gelmesine rağmen Twitter hesabından "Biden’ın ifşa ettiği içimizdeki mandacılara sahiden tek söz söylemeyecek misiniz? Ülkenizle ilgili ufkunuz bu mu?! Gözünüz mü bağlı, gönlünüz mü?!" diye yazan Altun, Atatürkçüleri Recep Tayyip Erdoğan liderliği altında "kenetlenmeye" çağırdı.

TEPKİ VAR
Öte yanda Gazeteci İsmail Saymaz, Joe Biden'in 8 ay önce AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili kullandığı ifadelerin Dışişleri Bakanlığı tarafından es geçilmesine isyan etti.

‘BUNU NASIL GÖRMEZSİNİZ’
Donald Trump'ın ABD'deki seçimlerde rakibi olan Joe Biden’in, ocak ayında New York Times’a verdiği röportajda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Onu darbeyle değil seçimle devireceğim” ifadelerine gazeteci İsmail Saymaz'dan dikkat çeken bir yorum geldi. Dışişleri Bakanlığı'na tepki gösteren Saymaz, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

‘DIŞİŞLERİ NASIL OLUR DA SEKİZ AYDIR BU HADSİZLİĞİ FARK ETMEZ’
"Joe Biden, bu hadsiz açıklamalarını Ocak 2020’de, New York Times gazetesini ziyaretinde yapmış. Ziyaret gizli saklı değil. Türk Dışişleri, nasıl olur da sekiz ay boyunca bu hadsizliği fark etmez ve yanıtsız bırakır?"
Biden, söz konusu ifadeleri 19 Ocak'ta New York Times (NYT) gazetesinin yayın kurulunun tüm Demokrat adaylarla düzenlediği toplantıda kullanmıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ