390 izlenme19 Kasım 2018
Belediye başkan adayları için temayül yoklaması yapan AKP'de 3 büyükşehir için öne çıkan isimlerin belli olduğu iddia edildi.

BİNALİ YILDIRIM ÖNDE

AKP'nin yerel seçimler için yaptığı temayül yoklamasının sonuçları Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne geldi. Yapılan yoklama sonuçlarında 3 büyükşehir için öne çıkan isimler de belli oldu.CNN Türk'ten Dicle Canova'nın haberine göre, Binali Yıldırım'ın temayül yoklamasında tüm rakiplerini arkasında bıraktığı iddia ediliyor.

ÖZHASEKİ İKİNCİ SIRADA

Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında temayül sonuçları değerlendirilecek. Ankara'da ise Mehmet Özhaseki'nin adaylığı yüzde 90 oranında gerçekleşti deniyor ama temayülde başka isimler de öne çıktı. O isimler; Mustafa Tuna, Fatih Şahin, Emrullah İşler ve Süleyman Soylu.

SOYLU’NUN ADI DA VAR

Süleyman Soylu hakkında Cumhurbaşkanı'nın nasıl bir karar vereceği merak ediliyor. Temayülde üç büyükşehir için de Soylu'nun adı çıktı. İzmir'de ise Mahmut Özgener adı geçmişti fakat Özgener siyasete girmek istemediğini açıklamıştı. İzmir'de yapılan temayül yoklamasında da bazı isimler çıktı, bu isimlerden biri de Hamza Dağ ama henüz bu konuda net bir karar yok.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ