2582 izlenme19 Kasım 2019
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili bir soruya yanıt verdi.Hükümeti destekliyoruz diyen Bahçeli, seçim öncesinde EYT sorunlarını çözeceğiz diyerek söz vermişti. 

BAHÇELİ: "HÜKÜMETİN TAVRINI DESTEKLİYORUZ"

MHP lideri Bahçeli, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili bir soruya ”Hükümetin tavrını destekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetinin de değerlendirmesi Türkiye açısından bize göre isabetli olmuştur” diye yanıt verdi.

BAHÇELİ  EYT SORUNLARINI GİDERECEĞİZ DEMİŞTİ

Öte yanda, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz yılın Mayıs ayında EYT'lilere destek verdiği görüntüler sosyal medyaya dolaşmaya başladı. Bahçeli'nin, 2018 yılının Haziran ayındaki genel seçimden önce yaptığı bir konuşmada MHP'nin seçim beyannamesini açıklarken, "EYT'lilerin mağduriyetlerini gidereceğiz" dediği video sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. 

BAHÇELİ SÖZ VERMİŞTİ

Bahçeli, EYT'lilerin mağduriyetinin giderileceğini sözünü verdiği ve, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içerisinde gerçekleşmesi için mücadele edeceğimiz söz ve vaatlerimiz ana başlıklar halinde şu şekildedir. Emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderilmesi, refah payının giderilmesi. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi" ifadelerini kullanması dikkat çekiyor.

Videoda, Bahçeli'nin EYT'lilere destek verileceğinin açıklamasının ardından alkış aldığı duyuluyor.

Kaynak: gerçekgundem/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ