Ana Sayfa
16 Aralık 2017 ( 34928 izlenme )

BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINDAN AKP'YE CAN ALICI UYARI!..

FEYZİOĞLU: TSUNAMİ GELİYOR, BU BAKANLARI YARGILAYIN

Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu'nun (TÜBAKKOM) 1'inci Genel Üye Toplantısı'na katılmak üzere Edirne'ye geldi.

“BU MİLLİ BİR DAVA DEĞİLDİR”

TBB Başkanı Feyzioğlu, Zarrab'ın itirafçı olduğu davaya ilişkin ". En milli hislerle uyarıyorum. Bu dava milli dava değildir ama neticelerini milletin çekeceği bir davadır. " açıklamasında bulundu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, ABD'de devam eden Reza Zarrab'ın tanıklık yaptığı davayla ilgili olarak bakanların Yüce Divan'da yargılanmaları gerektiğini öne sürerek;

“TSUNAMİ GELİYOR, YARGILAYIN, YOKSA CEZASINI MİLLET ÇEKER”

 " Türkiye'ye yönelik bir tsunami geliyor. En milli hislerle uyarıyorum. Bu dava milli dava değildir ama neticelerini milletin çekeceği bir davadır. Davayı milli davaya çevirirseniz bu durumda dünyadan dışlanma tehlikesi vardır." dedi.

Davayla ilgili ciddi kaygıları olduğunu ve Türkiye'ye yönelik bazı tehlikeleri içerdiğini ifade eden Feyzioğlu, şöyle dedi:

“TÜM FİNANS SİSTEMİ AĞIR DARBE ALABİLİR”

"Türkiye'ye yönelik bir tsunami geliyor. En milli hislerle uyarıyorum. Bu dava milli dava değildir ama neticelerini milletin çekeceği bir davadır. Davayı milli davaya çevirirseniz bu durumda dünyadan dışlanma tehlikesi vardır. Türkiye'nin 'yolsuzluklara batmış bir hukuk dışı yönetilen bir devlet' olarak damgalanma tehlikesi vardır. Böyle bir damgalanma tüm finans sistemine yönelik ağır yaptırımların uygulanmasını neticeler."

ABD'deki davada tanıklık yapan Reza Zarrab'ın Türkiye'de yargılanması gerektiğini anlatan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, şöyle konuştu:

“HEMEN DOSYALARI İSTEYİN VE YARGILAYIN”

"Zarrab'ı hemen dosyalarıyla birlikte istemek zorundayız. Ancak, ABD ile Türkiye arasında adli bir yardımlaşma anlaşması var. Oradaki dosyaları, delilleri Türkiye'ye getirtip, buradaki bürokratların ve bakanlar hakkında hemen soruşturma açılması gerekiyor. 'Meclis soruşturması açılamaz' diyenler konuyu bilmiyorlar. Profesörlük tezi olarak Meclis soruşturmalarını yazmış biriyim, davet ederlerse yanlışları gidermekten memnuniyet duyarım.

“BU BAKANLARIN YÜCE DİVAN’DA YARGILANMASI GEREKİYOR”

"Yeni deliller çerçevesinde Anayasa Mahkemesi'nin içtihadı da Meclis soruşturmasının yeniden açılabileceği yönündedir. Daha Ak Parti döneminde de bu yapılmıştır. Koalisyon döneminde kapatılmış bir Meclis soruşturması yeniden açılarak Yüce Divan'da yargılaması yapılmıştır.  

Bu bakanların mutlaka Yüce Divan'da yargılanması gerekiyor. Elin mahkemesinde, elin ülkesinde bizi rezil etmeye hakları yoktur."
Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ