Ana Sayfa
13 Mart 2018 ( 3985 görüntülenme )

BAŞBAKAN AÇIKLADI... DÜNYA REKORU!..

BAŞBAKAN: “DÜNYANIN EN CÖMERT ÜLKESİYİZ”

Beştepe'de düzenlenen iyilik ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın ve birçok konuğun katıldığı törende sahiplerini buldu

Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 'Hamd olsun ki iyilikle, hayırseverlikle dünyaya ün salan bir neslin evlatlarıyız' dedi ve şöyle devam etti:

“3.5 MİLYON SURİYELİ KARDEŞİMİZE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ”

"TİKA, Yunus Emre Vakfı, Kızılay, AFAD ve benzeri kurumlarımız dünyanın her yerinde Türkiye'nin iyilik elçileri olarak görev ifade ediyor. Yeryüzünün her köşesinde ihtiyacı olana el uzatıyoruz. Suriye'de yaşanan iç savaş sebebiyle yurtlarını terk etmek zorunda kalan 3.5 milyon kardeşimize yedi yıldır ev sahipliği yapıyoruz.”

“EN CÖMERT ÜLKE BİZİZ”

“ Bugün Türkiye insanı yardımlarda en cömert ülke ünvanına sahip. Rakamların söylediği gerçek bu. Kalkınma yardımı ile dünya genelinde ihtiyaç sahiplerine, mazlumlara 3.9 Milyar Dolar yardım yapan bir Türkiye var. 2016 yılında bu yardımlar yüzde 65 artarak 6.5 Milyar Dolara ulaştı. “

“8 MİLYAR DOLAR BAŞKA ÜLKELERE YARDIM ETTİK”


“2017 yılının ilk verilerine göre Türkiye 8 milyar dolara yaklaşan resmi kalkınma yardımıyla pek çok gelişmiş ülkeyi geride bırakmıştır. Yardımsever bir milletin bir ferdi olmaktan ne kadar gurur duysak azdır."

Programda, Türkiye'nin ve dünyanın farklı noktalarında topluma örnek teşkil eden, çevresine ve dünyaya umut olan 7 iyilik öncüsüne ödül takdim edildi.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ