450 izlenme 21 Mart 2021
Meclis Başkanı Mustafa Şentop, polislere milletvekillerinin aracının aranmadan Meclis'e alınmaması talimatı verdi.Skandal talimatı CHP Ankara Milletvekili Murat Emir sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerle duyurdu.

İÇERİ ALMADILAR
Murat Emir'in sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde polis, "Çekiyorum, Ankara Milletvekiyilim, Murat Emir benim adım. Niye beni içeri almıyorsunuz memur bey" sözlerine polis memuru "Bugünün öneminden dolayı" yanıtını verdi.

'TALİMATLA MİLLETVEKİLİ  ARACI ARANIYOR'
Murat Emir de polis memuruna "Ne önemi var bugünün?" diye sordu. Polis memuru da Emir'in sorusana "Birazdan amirimizin gelsin, size anlatır" yanıtını verdi.Emir de sözlerine "Benim arabamı aramak istediniz. Siz ne hakla beni aramaya kalkıyorsunuz? Bir milletvekilinin aracını nasıl arayabilirsiniz? Meclis Başkanı (Mustafa Şentop) Anayasa'nın üstünde mi?" diyerek tepki gösterdi. Polis memuru da yanıt olarak "Talimatlar bu şekilde" dedi.

Murat Emir, Meclis'in girişinde yaşanan skandal olayı sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurdu:

'ANAYASAYA AYKIRI'

"Meclis başkanı polise milletvekillerinin aracı aranmadan Meclis’e alınmaması talimatını vermiş. Anayasayı ve dokunulmazlığım olduğunu bildiğine göre milli iradeye karşı darbe girişiminde sanırım. Bilsin ki 15 Temmuz’da bu Meclis’e girdim. Hukuksuzluğa pabuç bırakmayız."

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.sarizeybektv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ