CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP'li Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "Katar Ordusu'na Tank Palet Fabrikası'nın 25 yıllığına peşkeş çekilmesi vatana, tarihe, Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanettir. Keşke mahkemeye verse de derdimizi orada anlatsak" dedi. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

’17 YILDIR CEPLERİNE ÇALIŞIYORLAR’


“Bu iktidar 17 yıldır sadece kendi cepleri için çalıştı. Türkiye ekonomik kriz içerisinde insanlar kendilerini yakıyor, intihar ediyor, Türkiye'de toplu intiharlar başladı. Geldiğimiz noktada adalet duygusu yok edildi. Parası olanın hapisten çıktığı, olmayanın direkt hapse atıldığı bir dönem yaşıyoruz. Valinin bir yazısı ile görevden alınan belediye başkanları var. Bu demokrasiye darbedir.”

‘ASKERİ FABRİKAMIZI KATAR’A PEŞKEŞ ÇEKTİLER’

“Bizler CHPliler vatanını ve bayrağını sevenler, demokrasiden yana olanlar ülkemizin bütün varlıklarına sahip çıkarız ama birilerini ülkemizin en değerli varlıklarını başka bir ülkeye peşkeş çekiyorsa söylemek borcumuzdur. Tank Palet fabrikasından bahsediyorum. Değeri 20 milyon dolar. Avrupa’nın en büyük entegre tesisi. Ethem Sancak'a, Katar’a bedava verildi.”

‘BU BİZİM NAMUS BORCUMUZDUR’

“Birileri ülkemizin varlıklarını, başka bir orduya peşkeş çekiyorsa, buna karşı durmak namus borcumuzdur. Tarihin CHP’ye yüklediği bir görevdir. Tank palet fabrikasını kastediyorum. Değeri 20 milyar dolar. 1 milyon 800 bin metrekarelik alanda Sakarya’da kurulu Avrupa’nın en büyük entegre tesisi.”

‘ÖZELEŞTİRME YOK AMA YALAN SÖYLÜYOR, ALTINDA İMZASI VAR’

“ Bu şu anda Katar ordusuna bedava verildi. BMC grubuna bedava verildi. Bedava verildi. Önce diyordu ki özelleştirme yok. Kendi kararını çıkardı, altında kendi imzası var, vatandaşa yalan söylüyor. O makamda oturan birinin yalan söylemesi yakışır mı ya. Şu soruyu sordum henüz yanıt alamadı, soracağım; dünyanın hangi ülkesinde kendi silah fabrikasını yabancı bir ülkeye bedava veya parayla veren bir ülke var mı?”

‘BU DEVLETİMİZE İHANETTİR, VERSİN BENİ MAHKEMEYE, GERÇEK ORTAYA ÇIKSIN’

“İkinci kararnameyi resmi Gazete’de yayımlamadı, korktu. Ben görmeyeyim diye. Ama ben görürüm arkadaşlar. Bürokraside çalışan binlerce vatansever insan var. Öyle bir kararname yoktur da diyemiyor. Biz satmadık diyor, satsaydın biz o parayı görecektik, satmadın. İşletme hakkını devrettik diyor, kaça devrettin arkadaşım? Bunu yapmak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ihanettir. Keşke bu konuda da mahkemeye verse de derdimizi mahkemeye anlatsak. Ama mahkemeler de onun emrinde biliyorum”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ