6929 izlenme12 Şubat 2018
DR. DAĞDEVİRİEN: REHBERİMİZ ATATÜRK

Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü'nde, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda, Türk Bilim İnsanı Canan Dağdeviren de konuşma yaptı. 

Giyilebilir kalp pilinin mucidi Dağdeviren konuşmasında, bilim tutkusunun arkasında Atatürk'ün olduğunu söyledi.

BM'DE TOPLANTI

11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü dolayısıyla BM Ekonomik ve Sosyal Konsey salonunda düzenlenen ‘Barış ve Kalkınma için Bilimde Eşitlik ve Denklik’ temalı iki gün süren toplantılar düzenlendi.

DR. DAĞDEVİREN KONUŞTU

Macaristan’ın BM Daimi Temsilcisi Katalin Bogay’ın yönettiği oturumun konuşmacıları arasında yer alan, MIT Technology Review’un her yıl derlediği 35 Yaş Altı Mucitler listesinde yer alan genç Türk mucit Dr. Canan Dağdeviren de bir konuşma yaptı.

REHBERİMİZ ATATÜRK

Konuşmasında, kendi başarılı bilim yolculuğuna değinen Dağdeviren, en büyük motivasyonunun Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk olduğunu söyledi.

Bilimi gençlere ve çocuklara sevdirmek için her fırsatta Türkiye’ye seyahat ettiğini belirten Dağdeviren, onlarla sosyal medya yoluyla sürekli iletişim halinde olduğunu ifade etti.

Konuşmasında, “Alan farketmeksizin, bilim yapmak devrimdir” diyen Dağdeviren, konuşmasını Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözüyle bitirdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ