2957 görüntülenme30 Ekim 2018
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, bir tv programında skandal ifadelerde bulundu. Taşaltın "Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayn'dır" açıklamasını yaparak Erdoğan'a karşı gelmenin de haram olduğunu söyledi.

‘ERDOĞAN'A İTAAT FARZ, KARŞI ÇIKMAK HARAM’

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a itaat etmek farzdır, Erdoğan’a karşı çıkmanın ise savaştan kaçmaktır yani haramdır’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

“BİZ İTAAT EDİYORUZ”

Ramazan Taşaltın, “Elbette yalnız FETÖ ile mücadelede yalnızdı. Şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız… İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır. Biz itaat ediyoruz cumhurbaşkanımızdır” ifadelerini kullandı.

2015 YILINDA REKTÖR OLDU

Harran Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu’nun istifa etmesi ile başlayan süreçte, üniversitede yapılan rektörlük seçiminde, altı adayın ismi YÖK’e gönderildi. Harran üniversitesinin Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Harran Üniversitesine rektör olarak atandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ