Reklamlar
Anasayfa » Haber
07 Aralık 2016 ( 98 görüntülenme )

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Yalanladı!

Peki şimdi ne olacak?
  DAVUTOĞLU: Genelkurmay Açıklamasının Arkasındayım
 
Habertürk gazetesinden Bülent Aydemir'in haberine göre, Genelkurmay'ın açıklamasıyla ilgili ilk kez konuşan Başbakan Davutoğlu, "Genelkurmay'ın görüşlerini ifade etmesi, benimle istişare edilmiş bir husustur. Dolayısıyla herhangi bir şekilde demokratik teamüllere aykırı da görmüyorum, aynı görüşleri ben de belirtiyorum. Silahlı Kuvvetler, meşruiyetini halktan alan demokratik hükümetin emrindedir" dedi.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, soru üzerine TSK'nın açıklamasıyla ilgili ilk kez konuştu, perde arkasını anlattı:
 
''Benimle istişare edildi''
 
"Genelkurmay Başkanı ile haftalık görüşmemizi bu hafta yapamadık, kendisi yurtdışındaydı. Ama pazartesi günü bir görüşmemiz oldu. Bu konuları konuştuk, ele aldık. Genelkurmay Başkanı'mızın yaptığı açıklama hem benim iznimle yapılmıştır hem de ben bu açıklamanın arkasındayım.
 
Hiçbir şekilde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin demokratik sistemin dışındaymış, başka bir yerindeymiş gibi takdim edilmesini kabul etmem. Genelkurmay Başkanı'mızın bu konudaki görüşlerini ifade etmesi, benimle istişare edilmiş bir husustur. Dolayısıyla herhangi bir şekilde demokratik teamüllere aykırı da görmüyorum. O bakımdan aynı görüşleri ben de belirtiyorum. Bu tür söylentilerin odağı ya da aracı gibi kullanılmasına izin vermeyiz."
 
''Demokrasiye saygılı''
 
"Genelkurmay Başkanı'mız, daha önce Kara Kuvvetleri Komutanı'ydı, Genelkurmay İkinci Başkanı'ydı. Demokratik değerlere saygı noktasında herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşından farkı olmadığı gibi, entelektüel birikimi ve profesyonel yaklaşımı, askeri gelenekteki teamüllere uyumu noktasında da örnek bir davranış içerisinde görmüşümdür."dedi.
 
Haber böyle…
 
Genelkurmay Başkanlığı’nın Perşembe günü yaptığı açıklama neydi? 
 
Genelkurmay Başkanlığı, yaptığı açıklamada "Türk Silahlı Kuvvetleri'nde disiplin, mutlak itaat ve tek emir komuta esastır. Hiçbir yasadışı, emir-komuta hiyerarşisi dışı oluşum veya harekete taviz verilmesi söz konusu değildir" demişti.
 
Peki Genelkurmay Başkanlığı bu açıklamayı neden yapmıştı?
 
Genelkurmay bu açıklamayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “bugünlerde fazla şehit veriyoruz çünkü paralelci asker polis istihbaratı engelliyor” sözleri üzerine yapmıştı yani Erdoğan’ın aksine “bugünlerde fazla şehit verilmesinin nedeni iddia edilen paralelciler değil” demişti.
 
Şimdi Başbakan Davutoğlu’nun bu açıklamasıyla Genelkurmay’ın yaptığı açıklama doğrulanıyor ve  “her gün şehit verilmesinin nedeninin “paralel yapı” olmadığını işaret ediyor. Ve Başbakan bu açıklamasıyla Erdoğan’ı da yalanlıyor!
 
Peki şimdi biz Başbakan Davutoğlu’na soralım: NEDEN HER GÜN ŞEHİT VERİYORUZ?
 
Davutoğlu bu soruya cevap verir ya da vermez ama gerçek o ki “her gün şehit” vermemizin nedeni “çözüm süreci boyunca pkk terör örgütüne yığınak, hendek, bomba, mevzi gibi şehir içlerindeki yapılanmasını mevcut siyaset eliyle gözyumulmuş olduğu içindir!”
 
Bunun bir hesabı olmalı ve gözyumanlara bu hesap sorulmalıdır!

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD Sözcüsü'nden Erdoğan'a AĞIR YANIT! ABD'de Rıza Sarraf Davası BÜYÜYOR! Davaya Neden "ATABEYLER ÇETESİ KOD ADI" Verdikleri Şimdi Anlaşıldı.... Yeni İsrail Politikasının Kilit Taşları... Millet-i Sadıka... Ermenistan Nasıl Bir Ülkedir? 18 Mart Çanakkale'nin Birinci Dünya Harbi'ndeki Yeri... KUTSALLAR ÜZERİNDEN ORTADOĞU'DA BÜYÜK OYUN... ABD ERDOĞAN'I NEDEN HEDEF ALDI? İşte Durum...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Osmanlı Nasıl Yükseldi?