Gay ve lezbiyenlerin birlikte yaşaması bireysel ve çağdaş bir tercih olarak hoşgörüyle karşılanırken" diyen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "Erken evlilik konusunda devletin müdahaleci tavrı kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

‘DEVLET KARIŞMASIN’

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "Evlilik yaşı" başlıklı yazısından çocuk evliliklerini savundu. Eşcinsellerin birlikte yaşamasına çağdaşlık denilerek, hoşgörüyle yaklaşıldığını iddia eden Dilipak, çocuk evliliklerine de devletin müdahale edemeyeceğini söyledi.

‘ERKEN EVLİLİKLERE MÜDAHALE ETMEYİN’

"Geçen gün yine erken evlilik, çocuk gelinler konusu gündem oldu" diyen Dilipak, "Gay ve lezbiyenlerin birlikte yaşaması bireysel ve çağdaş bir tercih olarak hoşgörüyle karşılanırken, erken evlilik konusunda devletin müdahaleci tavrı kabul edilemez. Bu konudaki sınır, kişinin inancıdır. Bu konudaki temel çerçeve 'Mal, can, namus akıl-inanç ve nesil emniyeti' ile sınırlıdır. “

‘ÇOCUK GELİN HİKAYESİ ALGI OPERASYONU’
“Bu korunan 5 temel esasa açık ve yakın tehdit oluşturmayan hiçbir düzenleme devletin müdahalesine açık değildir. Aile toplumun kozmik odasıdır. Devletin müdahalesine kapalıdır. 'Çocuk gelin' hikayesi, aile ile ilgili birçok ön yargıda olduğu gibi büyük ölçüde bir algı operasyonunun parçasıdır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.sarizeybektv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ