Ana Sayfa
14 Mart 2018 ( 921 görüntülenme )

GENELKURMAY'A "VEFA ÖDÜLÜ"!..

"VEFA ÖDÜLÜ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de 81 ilin müftüsünü kabul ederken, Uluslararası 4. İyilik Ödülleri kapsamında Vefa Ödülü'nü Genelkurmay Başkanı Org.Hulusi Akar'a verdi.


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İyilik Ödülleri Programı'na katıldı. Orgeneral Akar'a ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Akar, TSK'ya verilen Vefa Ödülü'nü, silah arkadaşları adına aldığını söyleyerek şu açıklamaları yaptı:

"KARARLIYIZ"

"Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin güvenliği ve bekası için gerektiğinde canını feda etmekten çekinmeyen TSK mensupları, "ölürsem şehit, kalırsam gazi" anlayışı içinde verilen tüm görevleri 7 iklim 3 kıtaya barış, adalet, huzur götüren atalarımıza yaraşır şekilde yapma azim ve kararlılığındadır. "

"BU ÖDÜL HEPİMİZİN"

"Bu ödülü her zaman minnetle ve rahmetle anacağımız aziz şehitlerimiz, gazilerimiz ve değerli aileleriyle başta Afrin olmak üzere egemen ve bağımsız kararlarımız doğrultusunda ülkemizin güvenliği, bölgenin barış ve istikrarı için karada, denizde, havada büyük kahramanlık ve fedakarlıklarla görev yapmakta olan silah arkadaşlarım adına alıyorum." 

Genelkurmay Başkanı Akar, ödülün verilmesinden dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı'na teşekkür etti.
 
Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ