Ana Sayfa
13 Eylül 2018 ( 1891 görüntülenme )

DOLAR SALLANIYOR!..

Dolar/TL Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini 625 baz puan ile piyasa beklentilerin üzerinde artırmasının ardından 6.01'e kadar geriledikten sonra 6.20'nin üzerinde dalgalanıyor.

Karar öncesi 6.4450 seviyesinde olan dolar/TL, 6.01’e kadar geriledikten sonra saat 1501’de 6.2150/6.2300 seviyesinde bulunuyor.

FAİZLER YÜKSELDİ

Merkez Bankası Eylül ayı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında fiyat istikrarını desteklemek amacıyla güçlü bir parasal sıkılaştırma yaparak politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faizini beklentilerin üst bandında 625 baz puan artırarak yüzde 17.75’ten yüzde 24’e yükseltti.

TL POZİTİF

Bir bankanın döviz masası işlemcisi, “Bugün Erdoğan’ın açıklamaları ardından TL’nin değer kaybettiğini TCMB’nin faiz artırımında çekinebileceği endişesi oluşmuştu. Ancak TCMB enflasyonla mücadelede güçlü bir adım attı. TL pozitif” dedi.

ERDOĞAN: ‘FAİZE KARŞIYIM’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kurlardaki dalgalanma başta olmak üzere ekonomiyi olumsuz etkileyen hadiseleri serbest piyasa çerçevesinin asla dışına çıkmadan çözeceklerini, adımların devam edeceğini söyledi. PPK kararı öncesi yaptığı açıklamada faiz konusundaki hassasiyetinin değişmediğine de dikkat çekerek “faiz denilen sömürü aracının” kullanılmasına asla vesile olmayacaklarını söylemişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ