DÜNYANIN EN ÇOK ZİYARET EDİLEN 10 ÜLKESİ

Rusya:
Rusya’yı geçen yıl 31,3 milyon kişi ziyaret etti. Tolstoy ve Dostoyevski gibi edebiyat dehalarının doğum yeri olan dünyanın en geniş ülkesi Rusya’yı bir kerede görmek mümkün değil. Trans Sibirya Demiryolu, St. Petersburg’un zengin mimarisi ve Kızıl Meydanı ile Moskova en çok ziyaretçi çeken yerler arasında.

Meksika
32,1 milyon ziyaretçinin çoğu ülkenin ince kumlu sahilleri için gelse de Meksika’da keşfedilecek daha çok şey var. Tulum’daki Maya harabeleri gibi gizemli tapınaklar, tropik ormanlar, Chiapas’ın tepeleri ve İspanyol koloni mimarisi bunlardan sadece bir kaçı.

Britanya:
Burası Stonehenge efsanelerinin, Londra’nın kültürel arenası kadar gizemli olduğu bir yer. Monarşi, Shakespeare tiyatrosu, öğleden sonra çayları ve yerel barlar… Tüm bunlar Britanya’ya 2015 yılında 34,2 milyon ziyaretçi çekti. Çoğu İngiltere’ye gitse de diğerleri İskoçya, Galler ya da Kuzey İrlanda’yı keşfetmeyi tercih etti.
Almanya:
İster Oktoberfest’te bir bira ile isterse de Berlin’de tekno müziğin sesiyle olsun Almanya’da eğlenmenin pek çok yolu var. Ülkenin 20. yüzyıldaki trajik tarihi de pek çok kişiyi Soykırım ya da Soğuk Savaş Anıtları’na çekiyor. Kara Ormanlar ve Alpler, Neuschwanstein Kalesi gibi masalsı yerler de geçen yıl 35 milyon ziyaretçiyi ülkeye çekti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ