2103 görüntülenme31 Ağustos 2018
Ekonomide yaşanan dalgalanmalar devam ederken kabinenin ekonomiyle ilgili iki bakanının katıldığı toplantıda ilginç bir an yaşandı.

ALBAYRAK KONUŞTU PEKCAN UYUDU

Dolmabahçe Sarayı'nda KOBİ'lerle ilgili bir toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan birer konuşma yaptı. Pekcan'ın Albayrak konuşurken uyuduğu anlar kameraya yansıdı.

‘BİRLİKTE KAZANACAĞIZ TOPLANTISI’

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile 'Birlikte Kazanacağız: KOBİ Destek Kredisi Tanıtımı' programına katılan Berat Albayrak, ihracatı arttırma hedeflerine kanalize olunacağını belirterek, Orta Vadeli Program'da alınacak kararları herkesin göreceğini söyledi. Albayrak, TL'yi güçlendirecek adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi. Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

'DEĞİŞİMİ ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILLIK SÜREÇTE GÖRECEĞİZ'


“Zayıflıklarımızın da güçlü yanlarımızın da farkındayız. Atmamız gereken adımları çok ama çok iyi biliyoruz. Değişimi önümüzdeki 5 yıllık süreçte göreceğiz. Arzu ettiğimiz güçlü ekonomiye kavuşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Etkin mali politikalarla enflasyonla mücadeleyi önceleyeceğimizi ifade ettik. Hiç olmadığı kadar güçlü bir mali politika sürecini başlattık. Çok kararlı bir irade var Türkiye'nin başında. Kamudaki tasarruf sürecini çok etkin şekilde sürdüreceğiz. Bu yıl çok daha iyi bir kamu bilançosu bizi bekliyor.”

‘TEYAKKUZ’

Albayrak, "Yaşanan her gelişmede ekonomide dalgalanmalar olmaması için çok kısa, kısa, orta ve uzun vadeli aksiyon planlarını hayata geçirmek zorundayız. Yaşadığımız sürecin tüm kurumlarımızla sürekli teyakkuzda olmamız gereken bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Türk liramızı güçlendirecek adımları atmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Dün 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın resmi tatil olduğunu anımsatan Albayrak, "Dün Türkiye'de resmi tatildi. Piyasalar kapalı mı? Biz öyle zannediyoruz. Londra uyumuyor. Londra uyumuyorsa dün biz de uyumadık. 7/24 teyakkuzdayız, 7/24 sahadayız" dedi.

Kaynak: T24/ Sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ