Ana Sayfa
19 Aralık 2019 ( 3359 izlenme )

Erdoğan: '50 BİN KİŞİ DAHA GELİYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuala Lumpur Zirvesi yuvarlak masa toplantısında konuştu. Erdoğan bölgede yaşanan insani krizi değerlendirerek, "Müslümanlar çok mu fakir? Niçin böyle bir şeyde ellerini uzatmıyorlar, zekatlarını verseler fakir fukara kalmaz" dedi. Erdoğan, İdlib'den 50 bin insanın Türkiye'ye giriş yaptığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İDLİB’DEN 50 BİN KİŞİ DAHA GELİYOR

Kuala Lumpur Zirvesi yuvarlak masa toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bitmek bilmeyen Suriye krizi ile ilgili konuştu. Müslüman dünyasının bu soruna sırtını döndüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece zekatlarından verseler fakir fukara kalmaz. İslam dünyası çok mu fakir? Müslümanlar çok mu fakir? Niçin böyle bir şeyde ellerini uzatmıyorlar, niçin bunlar destek vermiyorlar?” diye sordu.

‘4 MİLYON SIĞINMACI ZATEN VAR, 50 BİN DAHA GELİYOR’

Bu ülkelerin zekatlarını vermesi durumunda sorunun ortadan kalkacağını dile getiren Erdoğan, “Şu anda İdlib’den yine 50 bin insan topraklarımıza doğru geliyor. Şu anda zaten 4 milyon insan var, şimdi 50 bin kişi daha geliyor. Belki bu sayı daha da artacak. ‘Türkiye olarak siz bunun altından nasıl kalkıyorsunuz?’ 40 milyar doların üzerinde biz harcama yaptık. Bize ne Birleşmiş Milletler Mülteciler Komiserliğinden ciddi bir destek var ne de Avrupa Birliği verdiği sözü tutuyor.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ