147 izlenme 07 Ekim 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam'da AKP kampı kapanışında konuştu. Erdoğan MHP'nin Meclis'e getirdiği af teklifi ile ilgili olarak "Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz." dedi.

Erdoğan özetle şunları kaydetti;

‘CEZAEVLERİNİ BOŞALTMAK İÇİN AF ÇIKARILMAZ’

“Şu veya bu şahsın çıkarına hiçbir iş bizim için makbul değildir. Geçmişte çok af çıkarıldı. Ha bu affı çıkarır da bundan ne kadar siyasi yarar elde ederiz? Arkadaşlar biz böyle düşünemeyiz. Yapılabilecek bir şey varsa o çalışmalardan sonra ne gibi çalışma yaparız bir bakarız. Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz. Adaleti tesis hukukla olur, adaletin tesisi farklıdır.”

MCKİNSEY VAKASINDA DA 'BAHÇELİ TERS KÖŞE'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın McKinsey’den danışmanlık alınmayacağını açıklaması sonrası akıllara MHP lideri Bahçeli’nin açıklamaları geldi. Bahçeli, McKinsey’e tepki gösterenleri sert bir dille eleştirmişti.

BAHÇELİ: ‘ BUNA KAFANIZ BASMAZ’

Bahçeli geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda McKinsey’i IMF ve Duyun-u Umimiye’ye benzetenlere sert tepki göstermişti.MHP lideri Bahçeli yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

‘BU DENETİM ŞİRKETİYLE ANLAŞMA NİYE YANLIŞ OLSUN Kİ’

“Mckinsey IMF değil, Duyun-u Umumiye hiç değil. Sorsanız ne IMF’den anlarlar, ne de Duyun-u Umumiye’yi bilirler. Cehalet varsa ihanet tetiktedir, buna da kafaları basmaz. Muhalefet etmek önüne geleni karalamak, gördüğüyle kavgaya tutuşmak değildir. Muhalefet marazi olursa, muvaffakiyet hüsran olur.

Türkiye’ye yabancı yatırım çekilsin isteniyorsa, küresel ekonomik saldırının toz bulutunun dağıtılması arzulanıyorsa, gerek ve ihtiyaç duyulan konularda icra yetkisi, kredi verme durumu, dayatma ve şantaj planı olmayan bir denetim şirketiyle anlaşmak niye yanlış olsun ki?”

ERDOĞAN MCKİNSEY YOK DEDİ

 Erdoğan, Bahçeli'nin destek verdiği Mckinsey şirketini eleştirdi ve şöyle dedi;

‘DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMAYACAKSINIZ’

"Ülkemizi kendi reçetelerimizle, kendi çözümlerimizle, kendi programlarımızla hedeflerimize ulaştıracağız. Bakan arkadaşların tamamına söyledim. 'Bu kuruluştan fikri danışmanlık hizmeti almayacaksınız. Biz bize yeteriz' dedim " diye konuştu.

Kaynak: Sözcü/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ