Türkiye'deki güncel corona virüsü vakaları ve yaşanan can kaybı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 95 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 2 bin 131 yeni vaka görüldüğünü duyurdu. Bakan Koca, bugün 4 bin 651 kişinin iyileştiğini duyurdu. Koca, temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için ihtiyaç duyulan test sayısındaki azalmanın bugün de devam ettiğini duyurdu.

‘TEMAS AZALDI TEST SAYISINI AZALTTIK’
Yoğun bakım ve entübe hasta sayısındaki düşüşün de sürdüğünü kaydeden Sağlık Bakanı Koca, “Bir gün içinde iyileşen en yüksek hasta sayısına ulaştık. Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için, ihtiyaç duyulan test sayısında azalma bugün de devam etti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş sürüyor. Bu başarıyı riske atmayalım.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: VAKA SAYISI TOPLAM ‘112.261’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona virüsü verilerini açıkladı. Sağlık Bakanı bugün 2 Bin 131 yeni vaka olduğunu duyurdu. Bakan Koca, bugün 95 can kaybı yaşandığını söyledi. Açıklanan son verilerin ardından Türkiye'deki toplam vaka sayısı 112 Bin 261’e, toplam vefat sayısı ise 2 Bin 900’e yükseldi. Bugün 20.143 test yapıldığını açıklayan Koca, 1.736 kişinin yoğun bakımda, 882 kişinin de solunum cihazına bağlı olduğunu açıkladı. Bugün iyileşen hasta sayısı ise 4.651 oldu.

‘TEMAS AZALINCA TEST SAYISINI AZALTTIK’
Korona virüsü nedeniyle bugün 95 kişinin daha hayatını kaybettiğini ifade eden Koca, iyileşen toplam hasta sayısının da 33.791’e ulaştığını duyurdu. Bakan Koca’nın son açıklaması şöyle; Bir gün içinde iyileşen en yüksek hasta sayısına ulaştık. Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için, ihtiyaç duyulan test sayısında azalma bugün de devam etti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş sürüyor. Bu başarıyı riske atmayalım. “

YENİ ÖNLEMLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar bugün corona virüsü salgının gidişatı konusunda toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtildi. Erdoğan bakkal ve marketlerin yine saat 9:00 ile 14:00 arasında açık kalacağını açıkladı. Erdoğan'ın açıklaması şöyle;

1-2-3 MAYIS’TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

“İnsan hareketliliğini ne kadar azaltırsak, salgının yayılma zincirini o denli etkin kırabiliriz. Salgının kontrol altına alınmasında, insanların bir arada bulunduğu yerlerdeki faaliyetlere ara verilmesinin büyük katkısı olmuştur. Hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırılmasının bayram sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyoruz. Üç gün süreyle bu hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız. 1 Mayıs gece 00.00’dan başlayıp 3 Mayıs gece 00.00’a kadar olan sınırlandırmaya vatandaşlarımızın uymasını istiyoruz. Cuma günü marketlerimiz yine 14.00’e kadar açık olacak.”

Kaynak: Sağlık bakanlığı/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ