Büyükanıt VEFAT ETTİ!..
Önceki gün eşini toprağa veren 25'inci Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, bugün saat 06.05'de, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliğinden hayata veda etti. İstanbul Maçka’daki Acıbadem Hastanesi’nde tedavi gören Yaşar Büyükanıt geçen salı günü de eşi Filiz Büyükanıt’ı kaybetmiş cenaze törenine de hastanede bulunduğu için gelememişti.

ERDOĞAN: ‘BENİMLE EBEDİYETE GİDER DEMİŞTİ

Yaşar Büyükanıt’la birlikte toprağa giden üç sır vardır; 27 Nisan sözde muhtırası, Erdoğan’la Dolmabahçe görüşmesi ve kod Ergenekon kumpası. Erdoğan Dolmabahçe görüşmesi için şöyle demişti; Başbaşa yaptığım bu görüşme benimle ebediyete gidecek. "Sayın Büyükanıt açıklarsa, ben de görüşmedeki şeyleri açıklarım" demişti
.
27 NİSAN SÖZDE MUHTIRASI VE 2007 SEÇİMLERİ

2007 seçimlerine gidilirken Genelkurmay’ın iki basın açıklaması vardır, biri 12 Nisan diğeri de 27 Nisan sözde muhtırası. 12 ile 27 Nisan birbirinden çok farklıdır; birinde terör dikkate çekilirken diğerinde irtica öne çıkarılmıştır. İrtica öne çıkarılırken de Türk toplumunun en hassas olduğu konular özensizce dile getirilmiştir. Örneğin; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Kur’an okuma günü yan yana getirilerek sanki Kur’an okumanın cumhuriyete yönelik bir tehdit olabileceği hissi uyandırılmıştır ki bu kökten yanlıştır.

DİN ÜZERİNDEN PROVOKASYON


Benzer şekilde Şanlıurfa’da başlarında beyaz tülbentle ilahi okuyan küçük yaştaki kız çocuklarımız ile Atatürk ve Türk Bayrağı değerlerimiz ile yan yana getirilmiş ve böylece saflığın ve masumiyetin sembolü olarak Türk milletinin yüreğinde yer etmiş olan beyaz tülbentli küçücük kız çocuklarımızın, bu kez Atatürk’e ve kutsal bayrağımıza tehdit olabileceği algısı oluşturulmaya çalışılmıştır ki bu da çok ağır bir yanlıştır.

BU MUHTIRA DEĞİL KOMPLO


Ve nihayetinde kutlu doğum şöleni, Kur’an okuma, ilahi söyleme gibi Türk milletinin en hassas olduğu dini konular öne çıkarılarak, bu inançlarımızın sanki devlete ve cumhuriyete bir tehdit olduğu algısı oluşturulmuş ve Türk Ordusu ile Türk milletinin değerleri karşı karşıya getirilmiştir ki bu hepsine öte affedilemez bir yanlıştır. Şimdi bu sembollerini her gün canlı yayınlarla ekranlara taşıdığınızda, milletimizin yüreğinde kopan fırtınaları hatta kasırgaları bir düşününüz!

HEPSİ AKP’YE YARADI


27 Nisan muhtırası olarak tarihine yazılan bu sözde bildirinin son cümlesinde geçen ‘Özetle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ anlayışına karşı çıkan herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanıdır ve öyle kalacaktır’ ifadesi Büyükanıt eliyle yapılmış olan porovokasyonun son noktasıdır. Zira başta eleştiri konusu yapılan Kur’an, ilahi, beyaz tülbent, masum küçük kız çocukları, gibi Türk Milletinin her bir ferdinin inandığı bu yüksek değerler sahibi olan insanlarımız Türk Ordusu ile karşı karşıya getirilmiştir.

27 NİSAN, ERKEN SEÇİM, DOLMABAHÇE VE KOD ERGENEKON HEPSİ BİRBİRİYLE BAĞLANTILI
Bakınız şimdi olayların akışına:
Önce 28 Nisan’da AKP hükümeti Genelkurmay’a ekranlardan açık açık kafa tutar ve 1 Mayıs’ta sanki ‘hodri meydan’ dercesine erken seçim kararı alınır. Ardından 27 Nisan’da sözde muhtırayı yazdığını söyleyen Büyükanıt, 4 Mayıs 2007’de bildirinin hedefinde olduğu düşünülen Başbakan Erdoğan’la Dolmabahçe Sarayı’nda bir araya gelir. Bu görüşme de bir sır olarak kalır, hatta bu görüşmeyle ilgili Büyükanıt’a şantaj yapılmış olduğu iddiaları gündeme taşınır ama asla içeriği açıklanmaz.

Ve 12 Haziran’da Ümraniye’de 27 adet el bombası bulunarak kod adı Ergenekon olarak bilinen soruşturma başlatılır, devamını biliyorsunuz zaten…

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ