763 izlenme 26 Ağustos 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın paylaştığı, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla ‘kızıl elma’ marşı ve marşın yer aldığı klipte Atatürk'ün yer almaması tepki çekti.

ALPARSLAN VAR OSMAN GAZİ VAR  ATATÜRK YOK
Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla ‘kızıl elma’ marşı ve marşın yer aldığı klip hazırlandı. Klibi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twiter’da paylaştı. Klipte, 1071 Malazgirt Zaferi, Osmanlı Devleti’nin kuruluşu, İstanbul’un Fethi, Çanakkale ve Kurtuluş savaşları ve 15 Temmuz darbe girişimi temaları işlendi. Klipte, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fetih suresinin ilk ayetlerini okuması da yer aldı.Klipte 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın ve Kurtuluş Savaşı kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yer almaması tepki çekti.

MEYDAN: ‘ATATÜRK OLMADAN KIZILELMADAN SÖZ EDİLEMEZ’

Tarihçi Sinan Meydan tepkisini, "Sayın @fahrettinaltun sanırım farkında değilsiniz ancak Türk milletinin en büyük kızılelması özgürlüğü ve bağımsızlığıdır. Türk milletinin özgürlük, bağımsızlık savaşı İstiklal Harbi'dir.Sakarya, Büyük Taaarruz olmadan, Başkomutan Atatürk'ün adını anmadan kızılelmadan söz edilemez!" diye gösterdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ