1414 izlenme31 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir'de Cuma namazı sonrası halka hitap etti... Erdoğan, 'Yok kredi derecelendirme kuruluşları şöyle söylemiş böyle söylemiş. Bırakın o sahtekarları' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni'nin ardından, Cuma namazını Balıkesir'deki Zağanos Paşa Camisi'ne kıldı. Cuma namazı sonrası halka hitap eden Erdoğan, "Yok kredi derecelendirme kuruluşları şöyle söylemiş, böyle söylemiş. Bırakın o sahtekarları... Bu dünyada batan ülkelere bir anda 4 derece artırmak suretiyle not veren bunlar teşkilatlardır" dedi.

‘ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM DE ALLAHIMIZ VAR’

Namaz çıkışı konuşan Erdoğan, "Şu anda Batı'nın ekonomik tehdidi, bize ekonomik savaş ilan etmesi, hiçbirisi bizi sindiremez. Onların dolarları varsa bizim Allah'ımız var. Dolarlarla molarlarla bu milleti asla çöktüremezler" diye konuştu. Kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'yle ilgili haksız kararlar verdiklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

‘YOK ŞÖYLE DEMİŞ BÖYLE DEMİŞ, BIRAKIN O SAHTEKARLARI’

"24 Haziran seçimlerinde verdiğiniz yüzde 50’ye yakın oy desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Siz de kararlı olun dik durun. Siz bizim arkamızda olduğu sürece merak etmeyin. Anlatıldığı gibi yok kredi derecelendirme kuruluşları şöyle söylemiş böyle söylemiş. Bırakın o sahtekarları, onlar bizim hakkımızda çok şey söylediler. Yok kredi derecelendirme kuruluşları şöyle söylemiş, böyle söylemiş. Bırakın o sahtekarları… 

Biz kararlı bir şekilde yola devam ediyoruz. Siz de kararlı olun. Onlar bizim hakkımızda çok şey söylediler. Bu dünyada batan ülkelere bir anda 4 derece artırmak suretiyle not veren bunlar teşkilatlardır. Bunlar böyle teşkilat. Biz işimize bakalım. Ne durumdayız ona bakalım. Turizmde adeta patladık. İstihdam gayet iyi. Tarım hayvancılık iyi gidiyoruz."

Kaynak: Sputnik/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ