15739 izlenme23 Ekim 2018
Fox tv'nin tecrübeli haber sunucusu Fatih Portakal yaşanan 29 Ekim Resepsiyonu tartışmalarına Yılmaz Özdil'in Mustafa Kemal kitabını okuyarak yanıt verdi.

Fatih Portakal haber bülteni sırasında SÖZCÜ gazetesi yazarı duayen gazeteci Yılmaz Özdil’in ‘Mustafa Kemal’ kitabını eline aldı ve kitaptan Kurucu Meclis’in anlatıldığı bölümü okudu.

“LÜTFEN DİKKATLİCE DİNLEYİN”


Portakal, “Yılmaz Özdil’in bir kitabı çıktı Mustafa Kemal diye… Kurucu Meclis’i anlatacağım lütfen devlet nasıl kuruluyor? Millet nasıl olunuyor? O zorluklar neler? Dikkatlice dinleyin… Şimdi eleştiriyorlar ya Atatürk’ü İsmet İnönü’yü… Lütfen dikkatlice dinleyin” diyerek kitaptaki o bölümü seslendirdi.

AKŞENER’DEN SERT TEPKİ: ‘BU NE CİDDİYETSİZLİK’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den, 29 Ekim Resepsiyonu'nun İstanbul'da yapılacak olmasına sert tepki geldi. İYİ Parti lideri Meral Akşener sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, 29 Ekim Resepsiyonu’nun İstanbul’da açılacak olan Yeni Havalimanı’nda yapılmasını eleştirdi.

‘CUMHURİYET, HAVALİMANI AÇILIŞ TÖRENİ DEĞİLDİR’

Akşener paylaşımında, “#29Ekim artık “Cumhuriyet Bayramı” değil de, 3. Havalimanının açılış töreni mi? Bu nasıl bitmeyen bir Cumhuriyet düşmanlığıdır; bu ne ciddiyetsizliktir! Otogarı da yenileyin de, 23 Nisan’ı da orada kutlarsınız. Size o yakışır!”

‘BİZ ANKARA’DAYIZ’

“Cumhuriyet resepsiyonunu Başkent'te değil, İstanbul’da yapacakmış. Beyler, devlet korsan gösteri yapmaz, yapamaz! Ben 40 Milletvekilimle 29 Ekim saat 14.00'te başkentimiz Ankara'da, 1. Meclis'te olacağım. #29EkimdeBirinciMeclisteyiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ