Ana Sayfa
15 Aralık 2017 ( 37297 görüntülenme )

FLAŞ!.. BİLAL ERDOĞAN'DAN DÜNYAYA BÜYÜK MESAJ!..

BİLAL ERDOĞAN: ABD'NİN ARTIK BARIŞ SÜRECİNDE HİÇBİR ROLÜ OLAMAZ

BİLAL ERDOĞAN: ABD BM’YE İHANET ETTİ, DÜNYA SİSTEMİ ARTIK İŞLEMİYOR


İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının ardından ABD'nin barış sürecinde hiçbir rolü kalmadığını söyledi.

Erdoğan, ABD'nin Kudüs kararının pratikte hiçbir değeri olmadığını belirterek, "Yeni bir şey ortaya koymayacaktır ancak bu ABD'nin artık barış sürecinde hiç bir rolü olmadığı anlamına gelir" dedi.

"(ABD'liler) Güvenilir kişiler olmadıklarını ispatladılar. Bu da ABD'nin bundan sonra barış sürecinde rol almalarının imkansız olduğunu ortaya koyuyor." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

ABD’Lİ ARACI ARTIK YOK”

"ABD'li aracıların işin dışında olduğu göz önünde bulundurularak gelecekte nelerin olacağını ve barışın nasıl gerçekleşeceğini ileride göreceğiz. Ben de Allah'tan diliyorum ve temenni ediyorum ki inşallah barışı Müslümanlar kendileri sağlayacaklar."

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararı karşısında Müslüman ve Araplara birlik çağrısında bulunan Erdoğan;

“ABD BM’E İHANET EDİYOR”

"Fiilen 1995'te ABD Kongresi tarafından alınan bu karar, İsrail'in Kudüs'ü başkent ilan etmesini geçersiz sayan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BGMK) 1980 yılındaki kararına aykırıydı. ABD, kurulmasında yardımcı olduğu kurumlara, BMGK'ya ihanet ediyor. ABD, BMGK bizim için değersiz diyor." diye konuştu.

“DÜNYA SİSTEMİ ARTIK İŞLEMİYOR”

Erdoğan "Sanırım bu, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kurulan dünya sisteminin işlemediğini gösteriyor. Biz bunu zaten biliyorduk ancak ABD bu sistemin çalışmasına yardım etmiyorsa, bu sistemi kuranların yine sistemi bitirdiği anlamına gelir. Eğer BM sistemi bittiğinde, bizim dünyadaki insanlar ve ülkeler için barışı neyin sağlayacağına karar vermek zorundayız." dedi.
Kaynak: AA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ