Ana Sayfa
17 Şubat 2018 ( 30378 izlenme )

FLAŞ!.. YILDIRIM UÇAKTA KONUŞTU... ABD TOZ DUMAN!..

YILDIRIM: ABD’NİN YAPTIĞI AKLA ZİYAN

Zeytin Dalı Harekatı'nın ardından ABD ile ivme kazanan görüşme trafiğini, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın Ankara ziyaretini, ABD-Türkiye ilişkilerini değerlendiren Başbakan Binali Yıldırım, “Suriye'de 800 kilometrelik bölümde oldu bitti ile Amerika'ya DEAŞ'ı yok edeceği hikâyesini anlatarak; orada çok büyük bir sindirme harekâtı yapıyorlar " dedi.

Belarus-Almanya yolunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

'ABD NE İSTİYOR, KEŞKE BİR BİLEBİLSEK’


“Keşke biz de bilebilsek; onu soruyoruz. Ne yapmak istediklerine bir karar verseler… Biz, ne istediğimizi biliyoruz. Evirmeden çevirmeden net şekilde diyoruz ki; kardeşim, bizim hudutlarımızın ötesinde bir terör devleti oluşumuna asla tahammülümüz olmaz. Öyle bir maceradan vazgeçin. Bu aklı size kim veriyorsa size iyilik etmiyor. Bu milleti, bu ulusu yeterince tanıyamamışsınız. Bu millet burada bir şer kuşağı, terör devleti oluşmasına izin vermez.”

“TERÖRİSTLER ZULÜM YAPIYOR”

“ Bu terör faaliyeti içinde olanlar Kürtlerin hakkını savunduklarını iddia ediyorlar ama uygulamalarının öyle olmadığını görüyoruz. Orada Kürtlere, Araplara, Türkmenlere zulüm ediyorlar. Çocuklara zorla silah veriyorlar, terör faaliyeti içerisine sokuyorlar. Kadınlarına ve mallarına el koyuyorlar.

'DEAŞ’I YOK EDECEĞİZ HİKAYESİYLE SENARYO YAZIYORLAR”

“Suriye'de 800 kilometrelik bölümde oldu bitti ile Amerika'ya DEAŞ'ı yok edeceği hikâyesini anlatarak; orada çok büyük bir sindirme harekâtı yapıyorlar. Bunlar ABD'ye, "Biz burada sizin için, İsrail için bir güvence olabiliriz; bizi destekleyin" demişler. "Burada bir oluşum yapalım, Suriye'yi de Türkiye'yi de kontrol edersiniz; hem İran'a karşı eliniz güçlenir" diye bir proje, senaryo hazırlanmış. Bu proje üzerinden yola çıkmışlar ama kılavuzları yanlış.”

“ABD’NİN YAPTIĞI AKLA ZİYAN BİR İŞ”

“ Terör örgütü ile gelecek projesi yapılabilir mi? Bunlar terör örgütü, işi gücü öldürmek. ABD'nin bunları muhatap alması akla ziyan bir iştir. Yıllarca NATO'da ortak olacağız. Biz NATO'nun sınırlarını koruyoruz, onlar da NATO sınırlarına karşı bir terör faaliyetine girişiyorlar. Kiminle? Diğer NATO üyesi ülke ile. İzahı mümkün değil.”

'PKK’LILARI ÇIKARMADILAR, BOŞA İŞGAL ETTİLER’


“Efendim, "Bu bir mecburiyet, bir tercih değil" diyorlar. Ne mecburiyeti kardeşim? DEAŞ'ı yok etmek için buna niye mecbursun? Fırat Kalkanı'nda biz 3 bin 600 DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Gerçek anlamda DEAŞ mücadelesini biz verdik. Bir tek Münbiç'te de kaldınız, çıkarmadınız PKK'lıları. Orayı da boşu boşuna işgal ettiniz.”

“BUNLARIN KENDİ İÇİNDE UYUM YOK”

“Bir kere bunların kendi içlerinde bir uyum yok. İstihbarat komisyonu raporları diyor ki: "Bu YPG, PKK'nın Suriye şubesidir." Bunların hain olduğunu ABD'deki bir kurum kabul ediyor. Savunma bakanı çıkmış diyor ki: "Bunları birbirine vurduracağız." Herhalde bizi hiçbir şeyden anlamıyor sanıyorlar ya da ne yaptıklarından haberleri yok.”

'BİRİSİ 'ERZURUM DAĞLARI KAR İLE BORAN', DİĞERİ 'ÇARŞAMBAYI SEL ALDI' DİYOR'

“ Birisi "Erzurum dağları kar ile boran", diğeri "Çarşambayı sel aldı" diyor. Sahadakilerle siyasettekiler ayrı telden çalıyor; sıkıntı burada. Muhatabımız siyasiler. Amerikan yönetiminin iradesini ortaya koymasının zamanıdır. Sahadaki yanlışlara, ilişkilerimizi zehirleyen yanlış tutumlara son vermeleri gerekir.”


Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ