949 izlenme30 Ağustos 2018
Büyük Taarruz'un 96'ncı yıl dönümü ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni, İnegöl ilçesinde geç başladı. Sabah 09.00'da başlaması planlanan tören, İnegöl Kaymakamlığına da vekalet eden Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu'nun, Yenişehir'deki törene katılması nedeniyle saat 11.30'a alındı.

GAZİLER SAATLERCE BEKLETİLDİ

İnegöl'deki tören, saat 11.15'te Kaymakam Vekili Suat Seyitoğlu'nun alana gelmesiyle başladı. Ancak, ilçedeki törenin geç başlayacağı İnegöl Muharip Gaziler Derneği üyelerine bildirilmedi. Sabah 09.00'da alana gelen gaziler de 2 saat 15 dakika törenin başlamasını beklemek zorunda kaldı.

"BİZE HABER VERİLMEDİ"

Törenin ardından konuşan İnegöl Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selami Seymen, "Saat 09.00'da tören başlayacaktı. Biz de tören alanına geldik. Geldiğimizde kimsenin olmadığını görünce, tam dağılacakken, Kaymakamlık yetkililerine telefon açtık. Kaymakam Vekili Yenişehir'den geldiği için programın ileri saate ertelendiğini söylediler. Bize de haber verilmediği için biz de biraz beklemiş olduk. Bir yanlışlık olmuş. Önemli bir şey değil. İnegöl bizim. Devlet bizim devletimiz, neden kırgınlık olsun. Biz günlerce nöbet bekledik, burada 2 saat beklemiş olsak ne olacak" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ