Reklamlar
Anasayfa » Haber
28 Mayıs 2017 ( 155 görüntülenme )

Gerçekten de Bu Sığınmacılar AKP'yi Neden Bu Kadar Çok Seviyor...

Tarih: 2 Mayıs 2016... 

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Suriye'deki krizle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Earnest, ABD Başkanı Obama'nın Türkiye'nin desteklediği "güvenli bölge" önerisine sıcak bakmadığını ifade etti. Sözcü, Suriye lideri Beşar Esad için "sözünü tutmalı" dedi.
 
Beyaz Saray Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest yaptığı basın açıklamasında Obama’nın " Suriye'de 'güvenli bölge'nin gerçekçi bir alternatif olduğuna inanmadığını" söyledi. Suriye rejimi ateşkese uymalı diyen Earnest, “ Esad rejimi verdiği sözleri tutmalı ve Ruslar da rejim üzerindeki etkilerini kullanarak sözlerin tutulduğunda emin olmalı” dedi.(CnnTürk).
 
Haber işte böyle…
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye için “güvenli bölge” önerisini getirdi, ABD kabul etmedi.
 
Erdoğan “ Esad gitmeli” dedi, bakın ABD “Esad sözünü tutsun, Rusya da buna garantör” olsun dedi yani Esad da kalabilir.
 
Ne oldu şimdi?
 
Şimdi Türkiye ABD-Rusya kıskacına alındı; işte Kilis’i dahi savunamaz bir siyasete düştü.
 
Öte yanda…
 
Yanlış Suriye siyaseti yüzünden milyonlarca Suriyeli geldi ve gitmeye de niyetleri yok zaten AKP de vatandaşlığa almak için çalışma yapıyor, çalışma izni veriyor.
 
Peki, bu Suriyeliler kim?
 
Bu gelen sığınmacıların çoğu 1915 Ermeni tehcirle Suriye’ye gönderilen Ermeniler ile 1915 ve 1924 isyanlarından kaçan Nesturi/Asuri/Keldaniler. Bakınız tehcir edildikleri yerlere; bir de bakınız bu sığınmacıların geldikleri yerlere; ikisi de aynı! 
Image result for 1915 ermeni tehcirinde suriye
Ve biz de bunları vatandaş yapıp haklar vereceğiz, onlar da yarın karşımıza dikilip “ eskiden bu topraklar bizimdi” deyip dava açacaklar, öyle mi!
 
Bir; bu tespitimiz yanlış ise AKP Hükümeti bu sığınmacıların kim olduğunu açıklasın bize!
 
İki; Türkiye'nin Suriye siyaseti iflas etti, etti ama acaba bilerek mi bu siyasetizledi, izlendi de Türkiye’yi savunmasız duruma düşürdü, şimdi bu soruya bir cevap bulma zamanı geldi…

Erdal Sarızeybek

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İSRAİL Bakınız Nasıl Devlet Oldu... Uğur Mumcu'yu Kim Neden Öldürdü? MHP KURULTAYI ile AKP'nin Bakınız Ne İlgisi Varmış... Şerif Hüseyin’in İhaneti… İngiliz Casusu Lawrens… Kod Adı: HALEPÇE! Çekiç Güç'ün Suriye Versiyonu IŞİD! Ve Rusya DİZ ÇÖKTÜ! Atatürk'ün Ekonomi Politikası VATAN HAİNLERİNDEN ASKERİMİZE KAHPECE SALDIRI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hakkari'de Nesturi İsyanını Kimler Destekledi?