8730 izlenme 08 Nisan 2021
Emekli Amiral Semih Çetin, Halk TV'de yaptığı açıklamada "Whatsapp grubundaki metnin altındaki tarih 6 Nisan 2011 ve başında “Yüce Türk Milletine” diye bir ifade yok ve başında bildiri değil ‘basın duyurusu’ yazıyor" dedi.

‘YÜCE TÜRK MİLLETİ DİYE BİR BAŞLIK YOK, BASIN DUYURUSU’

Emekli Amiral Semih Çetin, Halk TV'de Gökmen Karadağ'ın sunduğu Haber Aktif programında emekli amirallerin duyurusundaki son taslağı paylaştı ve metinde "Yüce Türk Milletine" diye bir başlık olmadığını ve metnin yayımlanma tarihinin ise 6 Nisan olarak belirlendiğini söyledi.

‘BAZI VEFASIZLAR VARDI, BEN İMZALAMADIM’
Halk TV'de yayımlanan "haberaktif" programına konuk olan emekli amiral Semih Çetin, gündeme oturan 104 amiralin bildirisiyle ilgili flaş açıklamalar yaptı. Çetin, yaptığı açıklamada "Bildiri bana da geldi ancak bildiride ismi olan bazı kişilerin Balyoz sürecindeki vefasızlıkları nedeniyle imzalamadım." dedi. Çetin, bildiriyi okumadan önce imzalamayacağını söylediğini ifade etti ve şunları söyledi:

‘SON HALİ BANA GÖNDERİLDİ’

"Ertesi gün bildirinin yayımlanmasından sonra 'darbe' iddiaları ortaya çıkınca hemen Whatsapp grubundaki yazışmalara döndüm. Acaba konuyla ilgili bir konuşma var mı diye baktım ama öyle bir şey yoktu. Bildiri hazırlanmış kendi aralarında "şurasını böyle düzeltelim, bu çıksın" gibi konular konuşmuşlar. Bana geldiğinde bildiri son halindeydi.”

‘BASIN AÇIKLAMASI, BİLDİRİ DEĞİL’
“Zaten bildiri de değil üzerinde basın duyurusu yazıyordu. Sonunda da "kamuoyuna saygıyla arz ederiz" ifadesi vardı. Bana gönderilen taslak bildiride Yüce Türk Milletine diye bir başlık yok. Yayına gelmeden önce sorulara hazırlıklı olmak için bildiriye baktığımda çok enteresan bir şey gördüm. Bildirinin altındaki tarih 06.04.2021 olarak görünüyordu. Ancak bu bildiri çok ilginç bir şekilde 4 Nisan'da basına sızdırıldı."

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.sarizeybektv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ