Ana Sayfa
10 Ekim 2018 ( 6455 görüntülenme )

Hüsnü Mahalli açıkladı!.. 'GEL KRALDAN ÖZÜR DİLE'

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, 2 Ekim’den bu yana kayıp olan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya ilişkin bambaşka bir iddia attı. 


'GEL KRAL'DAN ÖZÜR DİLE'

Mahalli, “Kaşıkçı ya kaçırıldı ya da kendi iradesiyle uzlaşarak Suudi Arabistan’a gitti. Ona, ‘Gel özür dile kraldan' dediler belki.! Kaşıkçı, eğer krala biat ederse sorun olmaz” dedi.

“Kaşıkçı'nın belki Suudi Arabistan'da bir cezaevinde tutulduğunu” savunan Mahalli, “Bilmiyoruz. O zaman Türkiye’nin bunu açıklaması lazım.” şeklinde konuştu. “Türkiye bunu biliyor mu? yoksa onun için mi susuyor” diye soran Mahalli, şöyle konuştu:

“BENCE BÜYÜK BİR OYUN VAR”

“İktidara yakın medya emniyetten, savcıdan bazı fotoğraflar, görüntüler alıyor. Fakat iktidardan hiç kimse devlet adına bir açıklama yapmıyor. Açıkçası bu beni biraz huzursuz ediyor. Ve umarım bir komplo ya da oyun değildir. Bence büyük bir oyun var. Bir an önce yetkililer bir basın toplantısı yapmalı. İlk saniyesinden son detayına kadar açıklamalı. Türkiye’nin en önemli şehrinde birinde böyle bir olayın yapılmasına hep beraber tepki gösterelim. Eğer Türkiye'ye yönelik hamleyse o zaman Türkiye’nin yanında duralım.”

Batının, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaçırılmasıyla ilgilenmeye başladığını dile getiren Hüsnü Mahalli, Türkiye'de birçok gazetecinin cezaevinde olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

‘BİZ HAPSE ATILDIK, KİMSE İLGİLENMEDİ’

“Türkiye'de gazeteciler Silivri'ye atıldı. Ama kimse bizimle ilgilenmedi. Kaşıkçı'yla neden ilgileniyorsunuz peki? Çünkü Kaşıkçı Arap baharında, Suriye operasyonunda onlarla birlikteydi. Aslında, batının Ortadoğu'ya pazarlamak istediği, batının sözcüsüdür Kaşıkçı.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ