Ana Sayfa
08 Kasım 2018 ( 4014 görüntülenme )

HÜSNÜ MAHALLİ'YE HAPİS!

Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin, bir yazısında ve katıldığı televizyon programındaki sözleri nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine hakaret" suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı.

2 YIL 5 AY 5 GÜN+ 1 YIL 8 AY 25 GÜN HAPİS

Davayı karara bağlayan mahkeme, iki suçtan da Mahalli’yi hapse çarptırdı. Mahkeme, sanık Hüsnü Mahalli 'yi "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezasına çarptırdı. 


"Kurul halinde çalışan kamu görevlilerine hakaret" suçundan ise Mahalli’yi 1 yıl 8 ay 25 gün hapse mahkum eden mahkeme, verilen hapis cezasını sanığın sabıkasız oluşunu, bir daha suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşması nedeniyle hakkındaki hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve 5 yıl süreyle denetim süresine tabi tutulmasına hükmetti.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında tutuksuz sanık Hüsnü Mahalli ve avukatları ile yer alırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ise avukatı Hatice Özay temsil etti.

SAVUNMA YAPMIŞTI

Hüsnü Mahalli, en başında Suriye'de ve genel olarak Orta Doğu'daki gelişmelerin aslında Türkiye'yi hedeflediğini, diğer yandan da bu coğrafyada meydana gelen olaylarda insanların ölmesinin kendisini üzdüğünü ve 30'a yakın akrabasını bu savaşta öldüğünü söylediğini belirterek;

‘BEN HAKARET ETMEDİM’

''İfadelerimde bir sertlik varsa anlattığım bu durumdan da kaynaklanmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı'na hakaret etmeyeceğimi, 2011 yılından önce kendisiyle ne kadar yakın olduğumu herkes bilir. Diğer yandan 'diktatör' kelimesini kullandığım için suçlanmam da yerinde değildir, zira bu kavram felsefi bir içerik taşımaktadır." demişti.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ