Ana Sayfa
12 Haziran 2020 ( 42 izlenme )

İlk kez 'Zarar'

Bünyesinde ünlü hazır giyim şirketlerini barındıran tekstil devi İnditex, 2021’e kadar 1200’den fazla küçük mağazasını kapatacağını duyurdu.Bünyesinde Zara, Massimo Dutti, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho gibi ünlü giyim markalarını barındıran İnditex, korona virüsün etkisiyle tarihinde ilk kez zarar açıklamasının ardından 1200’den fazla küçük mağazasını kapatma kararı aldı.

İLK KEZ ZARAR AÇIKLADI
Tekstil devi, 1 Şubat ile 30 Nisan’ı kapsayan ilk çeyrekte 409 milyon avro ile tarihindeki ilk zararını açıkladı. İnditex’in satışlarının salgın nedeniyle yüzde 44 düştüğü belirtildi. Şirket, geçtiğimiz yıl ise aynı dönemde 734 milyon avro kar elde etmişti.

İNTERNET ÜZERİNDEN TİCARET
İnditex, internet satışlarında ise yüzde 50 artış kaydedildiğini açıkladı. Önümüzdeki 3 yıl içinde ise 1 milyar avroluk yatırımla e-ticareti ikiye katlamayı planladıklarını açıkladı. Mağazaların teknolojik alt yapıları için ise 1,7 milyar avro harcayacak. İnditex’in CEO’su Pablo Isla, dünyanın dört bir yanından online erişimle günün her saatinde müşterilerine ulaşmayı, kesintisiz hizmet sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ