13333 izlenme 19 Şubat 2021
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Meclis kürsüsünde Milli Mücadele karşıtı İskilipli Atıf’ın üyesi olduğu Teali İslam Cemiyeti’ne ait ‘ihanet bildirisini’ göstererek, “AKP tüm iktidarları süresince ordumuzun tarihine felsefesine ve komutanlarına kadar hakaret edenleri ödüllendirmekten de geri kalmıyor” dedi.

‘KEŞKE YUNAN GALİP GELSEYDİ DİYEN BAŞ KÖŞEDE’

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Milli Mücadele karşıtı İskilipli Atıf’ın üyesi olduğu Teali İslam Cemiyeti’ne Yunan uçakları tarafından Anadolu’ya atılan ‘ihanet bildirisini’ göstererek, “AKP tüm iktidarları süresince ordumuzun tarihine felsefesine ve komutanlarına kadar hakaret edenleri ödüllendirmekten de geri kalmıyor. Kim gibi? ‘Türk ordusu değil de keşke Yunan galip gelseydi’ diyen Mısıroğlu meczubu gibi” dedi. İskilipli Atıf’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Eşkıya” dediğini belirten Adıgüzel, şunları söyledi:

‘YUNAN İNGİLİZ İŞBİRLİKÇİSİ İSKİLİPİLİ ATIF’
“İskilipli Atıf gibi hainleri valiniz, genel başkan vekiliniz kutsuyor. İskiliplinin önce 2.başkanı, sonra da 1.başkanı olduğu İngiliz işbirlikçisi Teali İslam Cemiyeti, Milli Mücadele karşıtı çok ağır bir bildiri hazırlıyor ve orijinali bu olan bildiri 30 Ağustos 1920'de Yunan uçaklarıyla Anadolu'ya atılıyor. Orjinali burada işte size bir ihanet vesikası. Bu bildiride Mustafa Kemal ve Kuvayı Milliye’ye kudurmuş haydutlar, Çanakkale'de Anadolu'da düşmana direnenlere ‘İngiltere ve Fransa gibi muazzam devletlere meydan okuyorlar. Bu yüzden İngilizleri kızdırıp üzerimize Yunanlıları musallat ettiler. Yunanlılara fazla zayiat verdirmek hayırlı ve menfaatli olmaz. Mustafa Kemal'i öldürmek farzdır" diyor.”

‘HAİNLER ÖDÜLLENDİRİLİYOR’

Meclisin milletin kürsüsünden sesleniyorum. Eğer bu ihanet bildirisine katılan varsa katlayıp yaka cebine koysun. O beden bu ihanete yakışır. Kuvayi Milliye kimdir Türk ordusudur. İskiliplilere mersiye Ali Kemallere methiye düzen günümüzün mütareke basını Atatürk ve milli mücadele kahramanlarına her türlü hakareti yaparken bırakın cezayı ödüllendiriliyor.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ