Ana Sayfa
26 Ağustos 2020 ( 4101 izlenme )

Karamollaoğlu 'Bakalım Altından Ne Çıkacak'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Venezuela'dan peynir ithal edilmesini eleştirdi. Türkiye'deki peynir çeşitlerini sıralayan Karamollaoğlu 'Bunlar bitti, Venezuela'dan peynir getireceğiz. Allah bunlara akıl fikir versin' dedi.

SIFIR GÜMRÜKLE İTHALAT
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Venezuela'dan peynir ithalatını sert sözlerle eleştirdi. Haftalık basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, Türkiye'ye peynir çeşitlerini sıralayarak, “Bunlar bitti, Venezuela'dan peynir getireceğiz. Allah bunlara akıl fikir versin” diye konuştu. “Türkiye Venezualla'dan sıfır vergi ile peynir ithal etmeye karar verdi, hayırlı olsun” diyen Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

‘İTHALAT YAPINCA EKONOMİ DÜZELİR Mİ’
"Bundan sonra biz Venezuela peynirini yiyince sağlığımıza da kavuşacağız, ekonomimiz de düzelecek Türkiye'de peynir konusunda hiçbir sıkıntı çekilmeyecek. Emin olun akıllara durgunluk veren bir karar. Bizim Edirne'de Ezine Peyniri, Kayseri'de Çömlek Peyniri, Konya'da Küflü Peynir, Diyarbakır'da Örgülü Peynir, Van'da Otlu Peynir, İzmir'de Tulumumuz var. Dahasını saymakla bitiremeyiz. Şimdi bunlar bitti, Venezuella'dan peynir getireceğiz.”

‘BUNUN ALTINDA BİT YENİĞİ VAR’
"Allah bunlara akıl fikir versin. Hayvan ithal eden buğday ithal eden bu iktidar şimdi de peynir üreticisini hedefe koymuş gözüküyor. Bunun altında bir bit yeniği vardır da henüz ne olduğunu bilmiyoruz.”

PEYNİRDEN TOHUMA İTHALAT
Türkiye, Venezuela'dan sıfır gümrükle tarım ürünleri ithalat edecek. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararına göre, bu ülkeden 500 ton taze peynir, 500 ton eritme peynir, 500 ton diğer peynir, bin ton pirinç, 2 bin ton yulaf, 400 ton yerfıstığı, bin ton rep veya kolza tohumları, 5 bin ton ayçiçeği tohumu, 2 bin ton hint yağı tohumu, 2 bin ton susam tohumu, 2 bin ton aspir, 200 ton yağlı tohum, 1500 ton çikolata ve kakao içeren diğer gıda müstahzarları ithal edilebilecek.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ