Ana Sayfa
19 Aralık 2019 ( 1007 izlenme )

'Kesintinin Nedeni Belli Oldu'

Google'da yaşanan erişim sorunu birçok kişiyi etkiledi. Google'dan yapılan açıklamada, "Bulgaristan'daki ağ üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte birden fazla eş zamanlı fiber kesinti yaşandı. Bu bölgede yaşanan kesintiden etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye saati ile 13.36 itibarıyla sorun tamamen çözüldü" ifadesine yer verildi.

‘BULGARİSTAN ÜZERİNDE FİBER KESİNTİ’

Google Cloud Platformundan, Türkiye’deki kullanıcıların kendi servislerine erişim sorunu yaşamasıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, Bulgaristan’daki ağ üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eş zamanlı fiber kesintisi sorununun, bu bölgede yaşanan kesintiden etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye saati ile 13.36 itibarıyla tamamen çözüldüğü bildirildi.

‘ARAŞTIRMA SÜRDÜRÜLÜYOR’

Söz konusu süre içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ bağlantı noktası üzerinden erişen kullanıcıların servislere ulaşamadığı kaydedilen açıklamada, “Sorunun çözümüne kadar geçen sürede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Sorunun temel nedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sorundan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleriki bir tarihte ayrıntılı bir olay özetini de paylaşmış olacağız.” ifadesine yer verildi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ