10258 izlenme 19 Mayıs 2020
SARIZEYBEK: ‘HEPSİ ATATÜRK SAYESİNDE’
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’yla ilgili olarak bir Video yayımladı ve ‘Türk Milletinin Atatürk sevgisini hiç bir gücün yok edemeyeceğini’ söyleyen Erdal Sarızeybek, çocuklarımız Atatürk sevgisiyle büyüyor dedi.

‘TÜM MAKAMLAR ATATÜRK’E BORÇLU’
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı devrimler ve vatanın ve milletinin bağımsızlığı için için verdiği mücadelelerle Türk Milletinin yüreğinde eşsiz bir yere sahip olduğunu vurgulayan Sarızeybek, bugünkü yöneticilerin bulundukları makamları da Atatürk ve silah arkadaşları tarafından verilen bu mücadeleye borçlu olduğunu hatırlattı. Erdal Sarızeybek Atatürk, milli mücadele ve Cumhuriyet için şunları söyledi:

TEKALİFİ MİLLİYE 10 LİRALIK BAĞIŞ DEĞİL, BİR ULUSUN KURTULUŞUDUR
5 Ağustos 1921’de Mustafa Kemal, Meclis tarafından onaylanan bir yasa ile Başkomutan olarak görevlendirildi. 7 Ağustos 1921’de ‘Tekalifi Milliye’ –ulusal yükümlülükler- emirleri yayınladı. Bu emirlerle, Türk Askeri’nin ihtiyacı olarak her aileden bir çift çorap, bir çift çamaşır ve bir çift çarık isteniyordu. Türk Ordusu’nun büyük savaş hazırlıklarından biri de buydu…

DÜNYA TARİHİNDE EŞİ YOK
9 Eylül’de İzmir kurtarıldı. Anadolu 1914’ten beri fiilen süren büyük işgalden Türk Ulusu artık kurtulmuştu…Avrupa’nın geçilmez dediği Yunan savunma hattı 36 saatte aşılmış ve Afyon kurtarılmıştı.Başkomutanlık Meydan Savaşı’nı şöyle de görebiliriz:

MEHMETÇİK YUNAN’I KOVALIYOR
Afyon-İzmir arası yaklaşık 400 kilometredir. Bir komando askerinin saatte dört kilometre yürüdüğü varsayılırsa, bir günde alacağı mesafe kırk kilometre olur. On gün durmaksızın yürümesi halinde ulaşacağı mesafe 400 kilometredir. Bu da demektir ki, milletinden ödünç aldığı bir çift çarıkla Yunan’la savaşan Mehmetçik, hiç durmaksızın on gün boyunca düşmanı kovalamış ve İzmir’e ulaşmıştır…
29 Ekim 1923’te, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruldu.

BU VATAN KOLAY KAZANILMADI

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ