Ana Sayfa
11 Ekim 2018 ( 1500 görüntülenme )

'LOJİSTİK DEVİNİ KRİZ VURDU'

Son günlerde artan konkordato ilanlarına bir yenisi daha eklendi… 1982 yılında Trabzon’da kurulan ve otomotiv devlerine lojistik destek sağlayan KSN Lojistik A.Ş, Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato ilan etti.

DAVA AÇILDI

KSN’nin başvurusunu değerlendiren mahkeme şirkete yönelik 3 aylık geçici mühlet kararı verdi. Mahkemenin 2 Ekim 2018 tarihli kararına göre, Kamuran Soylu, Canan Yaş, hukukçu Zekeriya Işık geçici komiser heyeti olarak atandı. Konkordatonun tasdikine ilişkin davanın ön inceleme ve ilk tahkikat duruşmasının 24 Aralık 2018 günü yapılacağı belirtildi.

TAHSİLAT PROBLEMLERİ OLDU

Müşterilerinden kaynaklanan tahsilat problemleri olduğunu söyleyen KSN Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Orkun Karayel yaptığı açıklamada,” Aslında bu süreci kendi içimizde kapalı devre götürmek istiyoruz. Bildiğiniz gibi tamamen piyasa koşulları nedeniyle bazı müşterilerimizde tahsilat problemleri oldu”dedi.

YÖRSAN DA KONKORDATO İSTEDİ

Süt ve süt ürünleri sektöründe yarım asrı geride bırakan Yörsan Gıda konkordato istedi. Mali güçlükler çektiği belirtilen yarım asırlık süt ve süt ürünleri devi Yörsan Gıda'nın Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesi'ne konkordato başvurusunda bulundu. Dava dilekçesine göre, ekonomide yaşanan genel sıkıntıların şirketin mali yapısını olumsuz etkilediği belirtildi.

ALACAKLAR İCRA TAKİBİNE GEÇTİ

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, konuya yakın bir kaynak, zincir marketlere satılan ürünlerin kâr marjındaki düşüş, akaryakıt nedeni ile artan lojistik giderleri ve kredi maliyetlerindeki yükselişin, şirketin mali dengesini bozduğunu kaydetti. Konkordato talep eden Yörsan Gıda'ya yönelik bazı alacaklıların ise icra takibine geçtiği öğrenildi.

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ