Ana Sayfa
19 Şubat 2018 ( 11989 izlenme )

MACARİSTAN'DAN TÜRKİYE'Yİ ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA!..

“Macaristan Başbakanı: İslam dünyasının bizi istila etmesini engelledik”

Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın, sığınmacı krizi ve Avrupa ülkelerindeki göçmenlerle ilişkin açıklamaları dikkat çekti. Avrupa'da yaşayan Müslüman nüfusunun büyük artış gösterdiğini belirten Orban "Kültürel değerlerin değişmesi ve Hristiyan kültürüne sahip nüfusun azalmasıyla, büyük şehirlerin 'İslamlaşması' günden güne ilerliyor" dedi.

“MÜLTECİLER KÜLTÜREL DEĞERLERİ DEĞİŞTİRİYOR”


Euronews’ta yer alan habere göre, Orban, Budapeşte'de düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısında, sığınmacı krizi ve Avrupa ülkelerindeki göçmenlerle ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hristiyan kültürüne sahip nüfusun azaldığını ve büyük şehirlerin ‘İslamlaştığını’ savunan Orban "Batı Avrupa ülkeleri gelen mültecilerle kültürel değerlerin değiştiğini göremiyorlar. Şahsen, bu gidişatı durdurmaya istekli ve yetenekli siyasi oluşumların olmadığını görüyorum” diye konuşu.

“İSTİLAYI ÖNLEDİK”

Macar Başbakan, ''Tel örgü inşa ederek, hukuki ve fiziki sınır korumasıyla, Güney sınırlarımızı korumayı başardık. İslam dünyasının Güney'den bizi istila etmesini engelledik. Bu bölgede Latin yani Batı Hristiyanlığının son ülkesiyiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: T24

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ