4070 izlenme28 Mart 2018
Miroğlu: “Demirtaş ve HDP’ye SİSTEM DEĞİL, PKK BEDEL ÖDETİYOR”

AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklu yargılanması hakkında "Siyasette her şeyin bir bedeli vardır. Ancak bugün HDP'ye ve Demirtaş'a bedel ödeten sistem değil, PKK" dedi.

Şirin Payzın'ın 'Ne Oluyor' programına konuk olan AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Payzın'ın "Selahattin Demirtaş ve tutuklu HDP'liler tutuksuz yargılansa daha doğru olmaz mı?" sorusuna yanıt verdi.

"SİYASETTE HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR"

Kendisinin de 12 Eylül yargılamaları sırasında "Burada bizim bir suçumuz yok. Kürt olduğumuz için yargılanıyoruz" dediği için dava arkadaşlarından 4 yıl daha fazla hapis yattığını söyleyen Miroğlu "Siyasette her şeyin bir bedeli var" diye konuştu.

"BEDEL ÖDETEN SİSTEM DEĞİL, PKK"

Demirtaş'ınson savunmasında "Silahlı ya da silahsız, hiçbir Kürt örgütü Türkiye'ye karşı mücadele etmemeli" sözünün önemli olduğunu belirten Miroğlu, "HDP bugün bir bedel ödüyor" dedi. Selahattin Demirtaş ve HDP'nin PKK'nın söylemlerini savundukları için bedel ödediklerini savunan AKP'li Orhan Miroğlu, "Ancak HDP'ye bedel ödeten bugün sistem değil PKK. PKK blokajının bedelini ödüyor HDP" dedi.

KİMSENİN ŞİDDETE TOLERASYONU KALMADI

Türkiye'de bazı kesimlerin farklı gerekçelerle uzun süre PKK şiddetini tolere ettiğini savunan Miroğlu, "Ancak kimsenin PKK şiddetini tolere edecek hali kalmadı. Bir ilçeyi kurtarmak için 80 şehit veriyorsanız, bunu artık tolere edemezsiniz. Bu bir beka sorunudur" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ