15 Temmuz darbe girişiminde eşi ve evladını kaybeden Nihal Olçok, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Adi Öksüz çıkışına tepki gösterdi.

‘İADE EDİLMEK ÜZERE MUHAFAZA MI EDİLİYOR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir canlı yayında FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün yerini bildiklerini ifade etti.Soylu'nun açıklamaları gündem olurken, 15 Temmuz darbe girişiminde eşi ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok, İçişleri Bakanı'nın bu açıklamalarına tepki gösterdi. Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Olçok, "Bir seçim zamanı Apo gibi iade edilmek üzere, muhafaza mı ediliyor bir yerlerde?" ifadelerini kullandı. Olçok, sözlerine şöyle devam etti:

‘MADEM GİZLİ NEDEN DİLLENDİRİYORSUNUZ, AMACINIZ NE’

"Ayrıca madem gizli neden dillendiriyorsunuz sayın @suleymansoylu, neden kalpleri ve akılları bulandırıyorsunuz? Ne geçiyor elinize acımıza acı katmakla. Sizin politika ürettiğiniz konu İçin biz ağlıyoruz" (Ajanslar).

Haber işte böyle…
Soylu Adil Öksüz’ün yerini biliyoruz diyor…
15 Temmuz’da yaşamını yitirenlerin yakınları öfkeli… ‘Madem biliyorsun biye yakalamıyorsun’ sorusu akla geliyor… Madem yakalamayacaksan niye söylüyorsun sorusu akla geliyor…

SARIZEYBEK: ‘BU BİR SİYASİ TUZAK’

Öte yanda, Emekli albay Erdal Sarızeybek son çıkan kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı kitabında örgütün siyasi ayağını belgeleriyle açıkladı. Kitabında 15 Temmuz gecesine de yer veren Sarızeybek’in kitabında yer alan bir kısım şöyle;

‘ÜÇ BEŞ KİŞİ YAKALAMAKLA SİYASİ AYAK OLMAZ’

“… Fetö durup dururken bir gecede terör örgütü olmuş değil, örgüt olup da bir gecede Türk ordusunu sırtından vurmuş değil geçmişi var, küresel destekleri var, iç destekleri var olan bir projenin sadece bize görünen yüzü. Hal böyle iken Türkiye’yi hedef almış küresel bir projeyi görmezden gelen gözler ‘Siyasi ayak siyasi ayak’ deyip duruyorlar. Yani şimdi diyelim ki yargı harekete geçsin ve beş on milletvekilini hem de iktidar partisinden gözaltına alsın sonra bize dönüp ‘işte siyasi ayak’ desin, Türkiye’de her şey sütliman mı olur mu dersiniz?

‘BU DEFTER BÖYLE KAPATILAMAZ’

Bana sorarsanız bu biraz zor. Burada toplumun tüm dikkati ‘siyasi ayak’ üzerine çekiliyor ve kamuoyunda ‘üç beş siyasetçi de’ bu torbanın içine atılırsa Fetö ile mücadele artık sonuçlanır, her şey sütliman olur’ algısı yaratılıyor. Anlaşılan o ki bu defterin böyle kapatılması düşünülüyor.

‘FETÖ BİR PROJE VE BUNUN TÜRKİYE AYAĞI VAR’

Hepsi hoş iyi güzel de ‘Türk Ordusu neden hedef alındı, bu kalkışma neden yapıldı’ bu sorulara bir cevap verilmeyecek mi? Öyle ya bu dünyada ister sivil ister askeri darbe olsun, hepsinin bir siyasi hedefi var. Kimse ‘hadi bu gece ortaya çıkıp bir darbe yapalım’ demiyor. Mutlaka bir projenin ayağı olarak hareket ediyor. Böylesi küresel oyunlara akademik dilde komplo deniliyor. Ve böylesi komplolar bir ülkede ya mevcut siyaseti değiştirmek ya da güçlendirmek için yapılıyor. Yani ordumuza sızdırılmış bu işbirlikçiler işin gerçeğinde Türkiye’ye karşı konumlanmış küresel siyasi projenin bir ayağı!

’15 TEMMUZ’UN NEDENİ İÇSAVAŞ ÇIKARMAK DEĞİL’

‘Efendim Türkiye’yi içsavaşa sürüklemek istediler, onun için yaptılar’ diyenler var ama böylesi bir yaklaşım hala içinde yaşadığımız bu karanlığı aydınlatılabilir mi ki? Kaldı ki Türkiye’de bir içsavaş senaryosu başta ABD ve Avrupa olmak üzere kimin işine gelir ki? Neden gelmiyor? Allah aşkına baksanıza paranın merkezlerine… Borsa’nın yüzde 80’i yabancıların elinde dönüyor, bankalar öyle, sigorta şirketleri öyle. Çılgın proje dedikleri, dev projeler, dünyada eşi yok dedikleri tüm bu büyük işlerin içine bakınız hepsinde yabancıların parası var. Özelleştirme denilerek satılan fabrikalarımıza bir bakın bakalım, en büyükleri kimlerin elinde?

‘TOPLUM HALA ENDİŞELİ’

Bu noktada akla ‘asıl hedef neydi’ sorusu geliyor. ‘Efendim hedef Usta’ydı ‘diyenler var ama yakın Türk tarihinin bu en ağır kalkışmasını açıklamaya yeter mi dersiniz? Ardında binlerce yıllık köklü bir tarihi olan bir devlet böyle kolay kolay yıkılabilir mi ki? Sorular çok olunca, siz istediğiniz kadar ortaya çıkıp’15 Temmuz bir Çanakkale destanıdır’ deseniz de insan aklına bu huzur vermiyor aksine cevapsız sorular halkın yüreğindeki endişeyi artırıyor tıpkı benim yüreğimdeki gibi.

‘BUNDAN SONRA NE OLACAK’

Öte yanda ‘asıl hedef neydi’ diye soran bu akıl durmuyor ki hemen yapıştırıveriyor; ‘Sırada başka ne var, bundan sonraki hedef ne olacak, kimler hedef olacak’ sorularını peş peşe sıralıyor. Fetö bu; mücadele sürüyor, her gün gözaltı var, Usta’nın deyişiyle tavandaki ihanet şebekesi hala ortaya çıkmış değil, yargılamalar devam ediyor. Bununla birlikte PKK terör örgütüne karşı mücadele sürüyor, her gün operasyon var şu anda Türk Ordusu Irak kuzeyi Hakurk alanında, Pençe Harekatı sürüyor… Şimdi bir de güney hudutlarımızda güvenli bölge işi çıktı ve olası bir harekatın eli kulağında.

‘TEHLİKE SÜRÜYOR’

Şimdi Türkiye’de neredeyse her evin duvarına asılmış çerçeveli bir resim var ama içinde üç katlı, dokuz ayaklı garip bir şey var. Herkes ona bakıyor ve memlekette ne olup bittiğini anlamaya çalışıyor. İnsan aklı bu, Allah’ın en büyük lütfu, bu lütfu geri çevirmeye kalkışmak zaten günah. Mutlaka bir cevap olmalı, olmalı çünkü olmuş bitmiş olan bir şey yok, bugün eğer siyasi ayak hala görülemiyorsa kılık değiştirip karşımıza yine çıkacaktır ki bu da tehlike sürüyor demektir.

Bu coğrafyada hiçbir şey tesadüfen olmuyor, hiçbir şey de gizli kalmıyor.
Peki yarın ne olacak ?

Erdal Sarızeybek
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak/ Destek Yayınları

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ