42579 izlenme 22 Kasım 2018
CHP Grup Başkanvekili Özel, TBMM Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Soros ile çekilmiş bir fotoğrafı göstererek, ''Bizim böyle bir fotoğrafımız yok elhamdülillah. Bu fotoğrafı çektiren Recep Tayyip Erdoğan'' diye konuştu.

SOROS TARTIŞMASI

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın, "Sorosçuların ve açık toplumcuların Gezi kalkışmasında nerede yer aldıklarını biliyorsunuz. Bizzat o Gezi kalkışmasının arkasında Türkiye'ye yönelmiş saldırıları bizzat organize ettikleri açıktır" sözleri mecliste tartışmaya yol açtı. T24'in aktardığına göre Genel Kurul'daki Soros tartışmalarında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in sözleri, Meclis tutanaklarına şöyle yansıdı:

‘SİZE O RESMİ GÖSTERİYORUM’

“Sayın Başkanım, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan dün bir konuşma yaptı. Ancak ana muhalefet partisinin liderini, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi Sorosçulukla suçlama gibi yeni bir yaklaşım var. Tabii bunu bu akşamdan itibaren yandaş medyada, yarından itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi siyaset makinasının ve mekanizmasının tüm aygıtlarında ve tüm kısımlarında bolca dinleyeceğimiz anlaşılıyor. 

Bizim Sorosçuluğumuzla ilgili, Sayın Genel Başkanın böyle bir irtibatıyla ilgili bir dedikodu, bir söylenti bile tamamen yandaş basın kaynaklıdır ama ben sizlere bir fotoğraf göstermek istiyorum.”

‘SOROS’LA FOTOĞRAF ÇEKTİREN ERDOĞAN, BİZ DEĞİLİZ’


“ Bu, 2003 yılı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2003 yılında Soros'un karşısına geçmiş, yanında Egemen Bağış, onun yanında Ömer Çelik, karşısında Soros ve Soros'un kurmayları bir toplantı yapıyorlar. Toplantının özeti, Abdullah Gül'ün başdanışmanı Ahmet Sever'in o tarihlerdeki açıklamasıyla "'Türkiye'nin açık toplumu biziz, bizi destekleyin.' diyerek taşı gediğine koydu Recep Tayyip Erdoğan." diyor "Açık toplum" ifadesi şu…”

‘SOROS’UN ARADIĞI ERDOĞAN’

“Soros bütün dünyada bu slogan üzerinden çalışıyor, açık toplum enstitüleri kuruyor, açık toplum toplantıları yapıyor ve "Türkiye'nin açık toplumu biziz." derken Soros'a sadece böyle sözle değil, karşısında oturarak değil, böyle karşıdan gözatarak diyor ki: "O benim, senin aradığın benim."

‘SEÇİM BAŞARISINI SOROS’TAN ALDIĞI DESTEĞE BAĞLIYORLAR’

“O toplantının sonunda çeşitli ülkelerin katılımıyla da Finlandiya'nın cumhurbaşkanı, Fransa'nın eski başbakanı, Hollanda'nın eski dışişleri bakanı, İtalya'nın eski dışişleri bakanı —ki hepsi bunların Soros'un bu çalışmalarında gönüllü çalışan, görev alan kişiler, Türkiye'yi destekleme komisyonu kuruyorlar, Bağımsız Türkiye'yi Destekleme Komisyonu ve daha sonra dünya kadar fon geliyor, dünya kadar çalışılıyor. Ve çokça seçim başarılarını hep Soros'tan alınan desteğe bağlıyor bu komisyon sonra.”

'BİZİM BÖYLE BİR FOTOĞRAFIMIZ YOK'

“Şimdi, Sayın Başkanım, bizim böyle bir fotoğrafımız yok elhamdülillah. Bu fotoğrafı çektiren Recep Tayyip Erdoğan, "Açık toplum biziz." diyen o, destek isteyen o, para isteyen o ama dönüyorsunuz dolaşıyorsunuz bugün CHP'ye laf edecek…”

“BU ÜLKEDE BİR BÜYÜK SİYASETÇİ SOROSÇUYSA O DA ERDOĞAN’DIR”

“Şöyle: Kişi kendinden bilir işi. Hırsız diyebilir miyim? Ya bu adam çalmadı. Diyemem. Rüşvetçi diyebilir miyim? Dönemini 300 müfettiş inceledi, bir şey bulmadım. Diyemem. Arsız diyebilir miyim? Arından, namusundan milletin hiç şüphesi yok. Bir şey diyemem. E, buna FETÖ'cü derim çünkü FETÖ'ye en büyük desteği ben verdim zamanında. Bir de ne vardı, ne vardı? Dur, Sorosçu diyeyim. Kendinden biliyor ya efendim. Kendinden biliyor. Bu ülkede bir büyük siyasetçi Sorosçuysa o da Recep Tayyip Erdoğan'dır.”

Kaynak: Sputnik News/ T24

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ