Ana Sayfa
22 Mart 2018 ( 7111 görüntülenme )

PERİNÇEK KONUŞTU... İTTİFAK KÖR TOPAL!..

PERİNÇEK: "BU İTTİFAK ABD MERKEZLİ"

PERİNÇEK: "ERDOĞAN'LA DA İTTİFAK OLMAZ"

Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve ittifak yasasına dair açıklamalarda bulunan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, "Kollarına HDP'yi takarak, dolayısıyla PKK'yı takarak ve FETÖ'yü takarak olmaz. Bu ittifak projesi Amerika merkezli" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir Alsancak'ta katıldığı bir kitap etkinliğinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye'nin üç büyük meselesi olduğunu belirten Perinçek, şunları söyledi:

"EN İYİ BİZ YAPARIZ"

"Birincisi vatanın bütünlüğü, teröre karşı mücadele. Bunu en iyi biz yaparız. Bugün öyle bir noktaya geldik ki, bütün Suriye ve Irak'ın kuzeyinden terörü temizleyeceğiz. Bunu Vatan Partisi yapar. Biz bunu başarı ile yaparız. Çünkü Suriye, İran, Rusya dostluğunu, hatta Çin dostluğunu en iyi şekilde devreye sokacak parti Vatan Partisi'dir."

ERDOĞAN'!IN HATASI MEHMETÇİĞİN CANIYLA ÖDENİYOR"

" Bu iktidarın, Tayyip Erdoğan'ın burada zorlandığını görüyoruz ve bu Mehmetçiğin kanı ile ödeniyor. O nedenle çok hassas bir noktaya geldik. Türkiye'yi yönetmeye talibiz, yönetiriz."

GÜVENLİK VE EKONOMİ

İkinci mesele olan Türkiye'de üretim ekonomisine geçişi de Vatan Partisi'nin sağlayacağını ileri süren Perinçek, ülkenin üçüncü meselesinin de aydınlanma ve laiklik olduğunu belirtti. İttifak yasasını da değerlendiren Perinçek, şu ifadeleri kullandı:

'TAYYİP ERDOĞAN'LA DA OLAMAYIZ ÇÜNKÜ…'

"Biz orada olmayız. Tayyip Erdoğan'la da olmayız çünkü hem bu savaşı en hızlı şekilde, en az kayıpla başarıya ulaştıracak siyasetleri yürütemiyorlar. İkincisi, laiklik ve aydınlanma konusundaki karanlıkçı tutumları bizim onlarla beraber olmamıza engel olur."

"BİZ İKTİDAR TALİBİZ"

" Biz Türkiye'nin yönetimine talibiz ve göreceksiniz vatan bütünlüğünü sağlayacak, üretim ekonomisine geçecek, aydınlanmayı Atatürk devrimini tamamlayarak zafere ulaştıracak bir hükümet, önümüzdeki iki yıl içerisinde kurulacak. Bunun merkezinde de Vatan Partisi olacak."

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ