Ana Sayfa
26 Mayıs 2017 ( 23108 görüntülenme )

Yeremya'nın Kehanetinde BÜYÜK KORKU!

İSRAİL’İN BÜYÜK KORKUSU

Ortadoğu’da bir savaş var.
Ve bu savaş Ortadoğu’daki enerji kaynakları için, İsrail’in güvenliği için, Rusya’nın TÜRK gücünü bertaraf edebilmesi için ve de Roma’nın eski Bizansı için…

Ve bu savaş kutsallar üzerinden gidiyor; bakınız Ortadoğu’da milyonlarca Müslüman öldürülüyor ama Hıristiyan ve Musevi dünyasından ses yok!

ABD bu savaşta İsrailoğulları’nın kutsallarına bürünmüş, İsrail’in Tanrısı rolüne soyunmuş…

Bu yanlıştır, Tanrı’ya şirk koşulmaz, aynı yanlışı zamanında İsrail Kralı Manaşşe yapmış İsrail’in Tanrısı dahi ona öfkelenmişti.

İşte Tevrat, bakınız ne diyor:


 “Tanrı bana dedi ki, ‘Musa’yla Samuel önümde durup yalvarsalar bile, bu halka acımayacağım; kov onları önümden, gitsinler! Sana, ‘Nereye gidelim?’ diye sorarlarsa de ki, ‘ Tanrı şöyle diyor: ‘Ölüm için ayrılanlar ölüme, klıç için ayrılanlar kılıca, kıtlık için ayrılanlar kıtlığa, sürgün için ayrılanlar sürgüne, Yahuda Kralı Hizkiya oğlu Manaşşe’nin Yeruşalim’de yaptıkları yüzünden bütün yeryüzü krallıklarını dehşete düşüreceğim.

Kim acıyacak sana, ey Yeruşalim? Kim yas tutacak senin için? Hal hatır sormak için kim yolundan dönüp sana gelecek? ‘Sen beni reddettin’ diyor Tanrı, ‘Gerisingeri gidiyorsun.

Ben de elimi sana karşı kaldıracak, seni yok edeceğim; Merhamet ede ede yoruldum. Ülkenin kapılarında, halkımı yabayla savuracak, çocuksuz bırakacak, yok edeceğim; Çünkü yollarından dönmediler.’ “

Eğer ki İsrail, Nil’den Fırat’a Tanrı vaadi topraklar deyip hesap kitap yapıyorsa ve bu amaçla bu coğrafyayı kana bulmaktan da çekinmiyorsa, tüm bu mezalimi de İsrailoğulları’nın kutsalları adına yapıyorsa, o zaman Büyük Yahudi Peygamberi Yeremya’nın kehanetini unutmamalıdır.

BAKINIZ YEREMYA NE DİYOR[1]:

“ Ey sizler, Yahuda halkı ve Yeruşalim’de yaşayanlar, kendinizi RAB’be adayın, bunu engelleyen her şeyi yüreğinizden uzaklaştırın. Yoksa yaptığınız kötülüklerden ötürü öfkem ateş gibi yağacak, her şeyi yiyip bitirecek ve söndüren olmayacak.

Yahuda’da duyurun, Yeruşalim’de ilan edin, ‘Ülkede boru çalın!’ deyin, ‘Toplanın’ diye haykırın, ‘Surlu kentlere kaçalım!’ Siyon’a giden yolu gösteren  Bir işaret koyun!  Güvenliğiniz için kaçın! Durmayın! Üzerinize kuzeyden felaket, elenin büyük yıkım getirmek üzereyim.”

Meselenin özü şöyle…

Dört bin yıl önce İsrailoğulları’na kuzeyden pek çok saldırı geldi, pek çok insan öldü savaşlar, işgaller, sürgünler yaşandı.

O dönemler kuzeyden gelen felaketin adı; Asur, Babil, Pers, Roma ve Bizans idi. Gün geldi, devran döndü, zaman geçti, İsrailoğulları göçtü gitti, yerine İsrail geldi.

Roma-Bizans yıkıldı yerine Türkler geldi ve Türkiye kuruldu.

Eğer ki bu İsrail Nil’den Fırat’a kutsal savaş oyunlarıyla Türk devletini, Türk varlığını ve Türk yurdunu yok etmeyi tasarlıyorsa, Büyük Peygamber Yeremya’nın kehaneti gerçek olacak ve kuzeyden Tanrı adıyla gelecek gücün adı da Türkiye olacaktır…

Erdal Sarızeybek
 
[1] Tanah/ Yeremya, Bölüm 4: 4-6.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ