Ana Sayfa
16 Aralık 2017 ( 39574 izlenme )

ZARRAB'IN SIR AİLESİ ORTAYA ÇIKTI!..

"ASIL SERVET PEHLEVİ HANEDANINDAN"

"ASIL PATRON BABA ZARRAB"

Türkiye gündemine Ebru Gündeş ile olan evliliğiyle giren Rıza Sarraf artık dünya gündeminden de daha uzun süre inmeyecek gibi görünüyor. 

Medyada haklarında neredeyse hiçbir bilgi bulunmayan Sarraf’ın annesi ve ablası nasıl insanlar? 

Peki ya eniştesi Behram Oromi?

"15 YIL ÖNCE SIRADAN BİR DÜKKANCIYMIŞ"

Daha 15 yıl öncesine kadar Kapalıçarşı’da mücevher işlemeciliği yapan biri nasıl böylesi bir gelire sahip olmuştu? Servetin kaynağı olarak Sarraf’ın babası Hüseyin Zarrab gösterildi. Gazeteduvar'dan Berivan Tapan, Sarraf'ın ailesine ait bilgileri yazdı. 

Tapan'ın yazısı şöyle:

"ASIL SERVET PEHLEVİ HANEDANINA AİT"

İki yıl öncesine kadar İran’ın en güçlü adamlarından biri olarak gösterilen, eski İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile olan yakınlığı bilinen Hüseyin Zarrab’ın asıl serveti Pehlevi ailesine ait. 

İranlı bir gazeteci, bu süreci şöyle anlatıyor: “İran’ın son şahı Muhammed Reza Pehlevi’nin ölümünün ardından dul kalan Farah Diba Pehlevi’nin izniyle ailenin tüm serveti, baba Zarrab’ın kontrolüne geçiyor. Bugün sözü edilen Zarrab ailesinin tüm serveti aslında bu para…”

Azerbaycanlı bir diğer gazeteci ise baba Zarrab’ın adını Ebru Gündeş’e verildiği iddia edilen hediyelerle ilgili geçiriyor.

 Anımsatmakta fayda var; söz konusu hediyeler şöyle:

"HEDİYE ZENGİNİ"

"Plakasında ‘EBR’ harfleri olan 520 bin liralık BMW 7.60, Fiyatı 340 bin euro olan Aston Martin otomobil, Kanlıca’da yaklaşık 26 milyon TL değerinde yalı, 3 milyon değerinde ofis, Bodrum Kalesi manzaralı 1 milyon 850 bin liralık yazlık, lüks tekne, 800 bin lira değerinde ‘Dutyfree’ adlı at, Dubai’de bir ev, 1 milyon 50 bin liraya satın aldığı Nazmi Ziya’nın ‘Sanatçının evi’ tablosu…"

Azerbaycanlı gazeteci, Rıza Sarraf’ın İbrahim Tatlıses’in meşhur ettiği Azeri şarkı Günel ile daha önce yaşadığı aşk nedeniyle yıllardır Azeri basını olarak yakından takip ettiklerini belirterek, şu iddiada bulunuyor:

"ASIL PATRON BABA ZARRAB"

“Reza Zarrab’ın Ebru Gündeş ile olan evliliği tamamen gizli bir protokol üstüne kurulu. Azerbaycan basınında aynen şöyle deniliyor: ‘Ebru, ailenin tutsağı. Tüm bıçaklar Baba Zarrab’ın elindedir. Reza Zarrab aslında yalnızca maaşlı bir çalışan. Ebru Gündeş’e verilen hediyelerin tümü ise aslında Hüseyin Zarrab’tan…”

Sarraf’ın mahkemeye çıkmasından bir ay önce annesi Şebnem Zarrab, baba Hüseyin Zarrab ve abisi Muhammed (Can) Sarraf’ın İran’a gittiği basına yansımıştı. İranlı gazeteci, Zarrab’ın ailesiyle ilgili şöyle bir not paylaşıyor:

‘ANNESİ MÜTEVAZI, ABLASI LÜKSE DÜŞKÜN’

“Biliyorsunuz ki İran dine çok önem veren bir ülke. Zarrab’ın annesi de oldukça dindar biri. Sade bir ev kadını. Ancak Reza Zarrab’ın ablası lükse meraklı biridir. Özellikle doğum günü gibi kutlamalarda şatafatı tercih eder.”


‘ENİŞTE DE HEDİYE VERMEYİ SEVİYOR’

Rıza Sarraf’ın ‘şatafatı’ seven ablası Şeyda Oromi, Behram Oromi ile evli. Oromi ile verilen bilgiler ise şöyle:

Rıza Sarraf’ın eniştesi Behram Oromi:

"KÜRESEL TÜCCAR"

“Behram Oromi, Azerbaycanlı bir Azeri’dir. İran Devriminden sonra Türkiye vatandaşlığına geçti. Ancak, eğitimini İran’da tamamladı. O ve kardeşi Bahran, İstanbul’da kurulu olan Dış Ticaret Limited Şirketi’nin sahipleri. Bu şirket, Azerbaycan’daki Hyundai otomobillerinin resmi distribütörü. 

Oromi’nin de Sarraf gibi farklı ülkelerdeki etkili devlet görevlileri aracılığıyla rüşvet ve hediyeler alarak tekel yaratma amacıyla hareket ettiği belirtiliyor. Behram Oromi, aynı zamanda, Yüksek Güvenlik Konseyi’nde çalışan, İran’ın eski Bakü büyükelçisi Ahad Gazai’nin de yakın arkadaşıdır.”

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ