Ana Sayfa
23 Mayıs 2020 ( 1599 izlenme )

Ruhani 'Bu İş Bu kadar'

İran, bugün itibariyle işyerlerini, inanç ve kültür merkezlerini yeniden açtı. Ülkede müzeler ve tarihi yerler de yarından itibaren ziyarete açılıyor. Devlet televizyonundan halka seslenen Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, kutsal mekanlar ve türbelerin de Pazartesi gününden itibaren ziyarete açılacağını söyledi.

‘SON AŞAMA’
İran’da tüm çalışanlar önümüzdeki hafta Cumartesi günü itibariyle işbaşı yapacak Cumhurbaşkanı Ruhani ”Corona virüsünün üç aşamasını da atlattığımızı söyleyebilirim” dedi. Dördüncü aşamadaysa İran’daki 31 bölgeden 10’unda durum daha iyiye giderken hastalığın kontrolüne yönelik önlemler sıkılaştırılacak. Hasta olan kişiler sıkı biçimde karantinaya alınacak.

ÜNİVERSİTELER AÇILIYOR
Öte yandan Ruhani, İran’da restoranların da Ramazan ayından sonra açılacağını, spor müsabakalarının da seyircisiz olarak başlayacağını belirtti. Tıp fakülteleri haricindeki bölümlerde üniversiteler, 6 Haziran’dan itibaren eğitime başlayacak.

CAN KAYBI KRONİK HASTALIKLARA BAĞLI

Cumhurbaşkanı Ruhani, İran’da salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin yüzde 88’inin başka kronik rahatsızlıklarının da olduğunu söyledi. İran’da bugüne dek resmi açıklamalara göre 7 binden fazla kişi hayatını kaybederken, hastalık 130 binden fazla kişiye bulaştı.


İSPANYA'DA MAÇLAR BAŞLIYOR
Öte yanda İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, ülkesindeki corona virüsü ile mücadele hakkında açıklamalarda bulunurken La Liga’nın da başlangıç tarihini resmen duyurdu. Başbakan Sanchez, 12 Mart’ta askıya alınan La Liga’da maçların 8 Haziran tarihinde yeniden başlayacağını ifade etti. Toplamda 38 haftalık La Liga’da 27 hafta geride kalırken Barcelona 58 puanla lider, Real Madrid ise 56 puanla ikinci sırada yer alıyor.

Kaynak: VOA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ