21844 görüntülenme13 Kasım 2018
Adıyaman'da Suriyeli olduğu tespit edilen bir şahsın, şehir meydanındaki Atatürk heykeline saldırdığı anın görüntüleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

ANITA SALDIRI

Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına yapılan saldırılar hız kesmeden devam ediyor.Yurdun çeşitli yerlerinden hakaret ve Atatürk büstlerine saldırı haberleri art arda gelirken skandal bir görüntü de Adıyaman'dan geldi. Görüntülerde, Suriyeli olduğu tespit edilen bir şahsın parçalamak için şehir meydanında yer alan Atatürk heykeline tırmandığı görülüyor.

Şahsın, heykele zarar vermeden çevredeki vatandaşlar tarafından zorla indirildiği görüntülerin devamında ise Suriyeliyi şahsı vatandaşın linç girişiminden polislerin kurtardığı görülüyor.

OTOBÜSTE VAKA

İstanbul'da bir metrobüste yaşanan olayda Atatürk'e hakaret ettiği anlaşılan kişi, önce bir kadınla ardından da içerideki diğer yolcularla tartıştı. Ne yapmak istediği anlaşılamayan kişi herkesin tepkisini çekince metrobüsten inmek zorunda kaldı.

YOLCULARDAN SERT TEPKİ

Son günlerde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik yapılan saldırı ve hakaretlere bir yenisi de metrobüste eklendi. Kimliği henüz tespit edilemeyen bir şahıs, metrobüsteki başörtülü bir kadınla sözlü tartışmaya başladı. Atatürk’ten rahatsız olan ve ona hakaret ettiği anlaşılan adama, diğer yolcular da tepki gösterdi.

BAĞIRA BAĞIRA ÇEKTİ GİTTİ

“Ben Allah’ın delisiyim. Siz kimsiniz lan” diye kendisine tepki gösterenlere bağıran şahıs, bir süre sonra metrobüsten inerek duraktan uzaklaştı. O anları ise başka bir yolcu cep telefonuyla anbean kaydetti.

ÇORLU’DA ANITA BALTALI SALDIRI

Tekirdağ Çorlu'daki Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı'na gelen bir kadın, üzerinde taşıdığı baltayı çıkarıp, Atatürk'ün ayak kısmına vurdu.

VAKA GÖRÜNTÜLENDİ

Çevrede bulunanların tepki gösterdiği kadın, daha sonra baltayı çarşafının içine gizleyerek alandan uzaklaştı. Heykelin ayak kısmında hafif hasarın oluştuğu saldırı, çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

POLİS ARIYOR

Haber verilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Polisin yaptığı incelemede baltalı saldırıyı gerçekleştiren kadının, Atatürk Anıtı'na bir yazı da bıraktığı görüldü. İçeriği açıklanmayan yazı, polis tarafında alınırken, kaçan kadının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

'KAYMAKAM: 'TASVİP ETMİYORUZ'

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Atatürk Anıtı'na yapılan baltalı saldırıyla ilgili emniyet mensuplarının çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Bizlerin hiç tasvip etmediğimiz bir olay. Emniyet mensubu arkadaşlarımız hassasiyetle çalışmalarını sürdürüyorlar. En kısa sürede olayı gerçekleştiren zanlı yakalanarak adalete teslim edilecektir" diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ